Menu

Tanie loty z Algierii do Turcji

Turcja

  • Canakkale
  • Edirne
  • Tekirdag
  • Kırklareli
  • Balikesir
  • Thrace route
  • North Aegean Route
Canakkale

Informacje ogólne

Język urzędowy: turecki
Strefa czasowa: UTC+3
Waluta: lira turecka (TRY)

Co można robić w Çanakkale?

Çanakkale to miejsce obowiązkowe dla osób, które interesują się historią, zwłaszcza tą starożytną, ale nie jest to jedyny powód, dla którego warto odwiedzić to miasto. Çanakkale oferuje wspaniałe widoki na morze oraz zabytki i może się pochwalić pyszną kuchnią. Chcesz poznać najlepsze miejsca w Çanakkale? Czytaj dalej.

Prawdopodobnie każdy słyszał o starożytnej Troi przynajmniej raz w życiu, czy to na lekcjach historii, czy oglądając znany na całym świecie film z 2004 roku z Bradem Pittem i Orlando Bloomem w rolach głównych. Uważa się, że to tu toczyły się wojny trojańskie, o czym świadczą niektóre artefakty z wykopalisk na stanowisku archeologicznym w Troi, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nie zapomnij zrobić zdjęcia drewnianego rekwizytu konia trojańskiego, który pojawił się w filmie i odwiedzić Muzeum Troi!

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić w regionie Çanakkale, jest wioska archeologiczna Tevfikiye położona stosunkowo blisko ruin starożytnej Troi, gdzie znajdują się jej pozostałości. Zwiedzający z pewnością docenią walory historyczne, mitologiczne i kulturowe skansenu oraz będą mieli możliwość zakupu ekologicznych produktów i pamiątek. W prowincji Çanakkale znajduje się również wiele budowli fortyfikacyjnych, takich jak zamek Bozcaada, zamek Kilitbahir, zamek Çimenlik czy anatolijski bastion Hamidiye. Warto również odwiedzić miasto Assos - czyli kolebkę filozofii, w której znajduje się także Świątynia Ateny.

Nie wyjeżdżaj z Çanakkale bez spaceru wzdłuż tutejszego pięknego wybrzeża lub kąpieli w morzu. Po zakup pamiątek wybierz się na pełen kolorów, tętniący życiem bazar Aynalı Çarşı, o którym usłyszysz nawet w pieśniach ludowych.To najpopularniejsze takie miejsce w Çanakkale i co roku przyciąga tysiące turystów.

Co warto spróbować?

Nie samą historią Çanakkale żyje. W tutejszej wyśmienitej kuchni dominują ryby i owoce morza. Koniecznie spróbuj zupy ze skorpeny, z której słynie prowincja, a także potraw z pożywnych grzybów Melki, które rosną pod sosnami. Nie zapomnij również o daniach na bazie sardynek.

Dowiedz się więcej:

gocanakkaleturkiye.com

Popularne linie latające na trasie Algieria - Turcja