Menu

LATAM Airlines loty z Warszawy do Vitorii

Vitoria

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-3 (lato), UTC-2 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Wyjedź z miasta

  Vitória stanowi doskonałą bazę wypadową na jednodniowe wycieczki np. do miejscowości takich jak Guarapari, Domingos Martins czy Serra. Droga zajmuje nie więcej niż dwie godziny samochodem.

 • Zobacz historię

  W Paneleiras de Goiabeiras zobaczysz, jak wytwarzane są słynne na całym świecie panelas de barro, czyli gliniane naczynia. Na miejscu znajduje się również sklep.

 • Słodka radość

  Najlepsza czekolada brazylijska produkowana jest ręcznie w manufakturze Garoto's niedaleko Vila Velha. Każdego dnia odbywają się tam 90-minutowe wycieczki z przewodnikiem. 

Co warto zobaczyć w Vitórii?

Zlokalizowana na południowo-wschodnim wybrzeżu Brazylii stolica regionu Espírito Santo jest miastem o kolonialnych korzeniach i nowoczesnym wyglądzie. Słynie nie tylko z pięknych plaż, wielu zadbanych parków i kultury lokalnej, ale także gościnności swoich mieszkańców, tj. capixabas.

Vitória to miasto o nowoczesnej architekturze, zjawiskowych plażach i niezliczonej ilości barów oraz restauracji. Zabytki znajdują się na wyspie, na którą można dostać się przez jeden z licznych mostów. Co warto tam zobaczyć? Na pewno XVI-wieczną katedrę Catedral Metropolitana oraz najstarszy budynek sakralny w mieście, tj. Capela de Santa Luzia, który znajduje się w niewielkim od niej oddaleniu. Interesujące są również położone na wzgórzu XVI-wieczne zabudowania franciszkańskiego konwentu Convento da Penha tuż przy Trzecim Moście, czyli Terceira Ponte (Third Bridge) w Vila Velha. Rozpościera się stamtąd najpiękniejsza panorama miasta. Must see jest także Anchieta Palace, czyli barokowa siedziba jezuitów, a obecnie samorządu, w której każdego dnia odbywają się bezpłatne wycieczki z przewodnikiem.

Będąc w Brazylii, z pewnością zechcesz udać się na plażę. Ulubionym miejscem mieszkańców jest Praia da Costa w Vila Velha, gdzie można pływać i surfować z widokiem na olbrzymie kontenerowce wchodzące do portu. Okolica Praia do Canto oraz Praia do Camburí oferuje natomiast doskonałą infrastrukturę – wiele sklepów, barów i restauracji. Vitoria oferuje również możliwość spędzenia czasu w jednym z wielu zadbanych parków miejskich, np. w parku Moscoso, gdzie najchętniej odpoczywają capixabas.

Gdy zgłodniejesz, udaj się w okolice Praia do Canto, gdzie przy kilku ulicach znajdziesz olbrzymi wybór restauracji i barów różnego typu. Jeżeli lubisz podróże kulinarne, koniecznie zapytaj o danie moqueca, czyli owoce morza, kawałki ryby w sosie z mleka kokosowego oraz torta capixana, tj. fritattę z owocami morza, oliwkami i sercami palm. Najlepsze zjesz na wyspie Ilha das Caieiras, ale także w centrum, np. w lokalach Pirão, Geraldinho czy São Pedro.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Vitoria

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Vitoria