Menu

Delta Air Lines loty z Warszawy do Santo Domingo

Santo Domingo

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -4
  Waluta: Peso dominikańskie (DOP)

 • Klimat

  Na Dominikanie panuje klimat tropikalny, a temperatury w ciągu roku mieszczą się w zasięgu od 19 do 34 stopni Celsjusza. Najzimniejsza pora przypada na okres między listopadem a kwietniem, a najcieplejsza na okres maj – październik (najgoręcej jest w sierpniu).

 • Co kupić na pamiątkę?

  W Santo Domingo łatwo znaleźć i kupić produkty typowe dla tego miasta i całej Dominikany - rękodzieło (np. lalki limé), czy napoje takie jak rum oraz kawa.

   

 • Atmosfera miasta

  Szukasz imprez i fajnych miejsc, gdzie można posiedzieć do późna? Santo Domingo jest ich pełne. Ludzie gromadzą się tu i w lokalach, i na świeżym powietrzu, by rozmawiać lub po prostu bawić się do białego rana!

Co warto zobaczyć w Santo Domingo?

Republika Dominikany jest wesołym i tętniącym życiem krajem położonym w samym sercu Karaibów. Jej stolica, Santo Domingo mieści się na południowym wybrzeżu, zamieszkuje ją około 3 miliony mieszkańców.

Santo Domingo to główny ośrodek kulturalny, finansowy, polityczny oraz handlowy Republiki Dominikany. Miasto przyciąga wiele międzynarodowych firm, które otwierają tu swoje oddziały ze względu na swoje położenie geograficzne i stabilność ekonomiczną kraju.

Dominikana to kraj kontrastów. Edukacja jest bezpłatna do 14. roku życia, ale jedynie 83% dorosłych potrafi czytać i pisać. Tymczasem w Santo Domingo znajduje się najstarszy uniwersytet na półkuli zachodniej - Universidad Autónoma de Santo Domingo, założony w 1538 roku!

Santo Domingo zostało założone w 1496 roku i było pierwszym zbudowanym przez Europejczyków miastem w Ameryce. W związku z tym posiada malowniczą architekturę kolonialną i spore hiszpańskie dziedzictwo kulturowe. Warto zauważyć, że całe stare miasto, posiadające budynki wybudowane w czasach panowania Hiszpanii od 1990 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Kultura Dominikany jest egzotyczną mieszanką wpływów hiszpańskich i afrykańskich. Ten miks jest doskonale widoczny nie tylko w muzyce, ale tez tradycjach i folklorze. Dobrym przykładem tego przenikania pierwiastków europejskich i afrykańskich jest muzyka el merengue.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Santo Domingo

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Santo Domingo