Menu

Ryanair loty z Warszawy do Rzymu

Pokaż filtry

Rzym

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: włoski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Jedzenie

  Aby w pełni doświadczyć wspaniałej włoskiej kuchni, polecamy skorzystać z oferty Eating Italy Food Tour! Ponadto należy spróbować lokalnych przysmaków: carciofi alla Giuda (karczochy po żydowsku), pysznego panini z Bread-In oraz ciastek z dzielnicy żydowskiej.

 • Widoki miasta

  Z Pomnika Wiktora Emanuela II możemy podziwiać piękną panoramę miasta. Świetny widok rozciąga się także z najwyższej w mieście, ale słabo znanej wśród turystów góry Monte Mario.

 • Ghost and Mystery Walking Tour

  Przez półtorej godziny, w romantycznej wieczornej scenerii, przemierzysz z przewodnikiem najbardziej znane punkty miasta oraz wąskie zaułki, by poznać straszliwe rzymskie historie i legendy. Miłego wieczora!

Co warto zobaczyć w Rzymie?

Wieczne Miasto i źródło La Dolce Vita – tak zwykło się mawiać o Rzymie. Stolia Włoch doczekała się niezliczonych publikacji poświęconych jej kulturze, architekturze, stylowi życia i kuchni, która wydaje się być specjalnie stworzona dla ludzi kochających wspaniałe doznania.

Skądkolwiek przybywasz, koniecznie musisz zobaczyć symbole miasta – starożytne Koloseum, zwieńczony imponującą kopułą Panteon – uznany w starożytności za jedyną idealną budowlę na świecie, gromadzącą tłumy turystów Fontannę di Trevi (polecamy zwłaszcza wspaniały wieczorny widok z bogatą iluminacją) i Watykan (aby uniknąć kolejek do kas, kup zawczasu bilet wstępu w sieci!). Co jeszcze warto odwiedzić?

1. Forum Romanum to ruiny centrum starożytnego Rzymu, znajdziemy tu multum ważnych budynków z tamtych czasów, w tym Kolumnę Trajana, Łuk Tytusa czy Cyrk Maximus.

2. Piazza Navona to jeden z najbardziej znanych placów w Rzymie. Pełen stylowych restauracji, wspaniałych lodziarni i pełnej przepychu zabudowy z okresu baroku.

3. Zatybrze – dzielnica rzymskiej bohemy, znana z wyjątkowego klimatu, który oczaruje w mig każdego turystę. Brukowane uliczki i dziesiątki niewielkich sklepów pełnych rękodzieła - to właśnie istota tej wspaniałej części miasta!

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Rzym

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Rzym

Podróżowanie z najbliższą osobą jest jednym z najpiękniejszych doświadczeń w życiu. Właśnie dlatego ten rodzaj aktywności, czyli na przykład loty z Warszawy do Rzymu Ryanair, jest tak bardzo ciekawy i romantyczny. Dzięki wygodnemu i komfortowemu samolotowi możesz przelecieć setki kilometrów, nie męcząc się w pociągu, busie lub za kierownicą samochodu. Samolot gwarantuje dużo krótszy i lepiej spędzony czas, a zaoszczędzone na podróży godziny możesz przeznaczyć na zwiedzanie większej ilości zabytków, które obejrzysz ze swoją partnerką. Tanie bilety do Warszawy Ryanair zaoszczędzą też twoje pieniądze. Bilety można zabukować szybko, przez Internet. Cała procedura nie trwa dużo czasu. Tanie loty do Warszawy Ryanair to sposób na nie tylko zwiedzenie Włoch, ale także innych europejskich państw, które warto zobaczyć.