Menu

Air Europa loty z Warszawy do Punta Cana

Pokaż filtry

Punta Cana

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -4
  Waluta: Peso dominikańskie (DOP)

 • Dla golfistów

  Punta Cana jest idealnym celem dla golfistów. Wśród pięknych okoliczności przyrody, znajduje się kilkanaście pól, na których możesz odprężyć się i wziąć udział w wielu rozgrywkach.

 • Dla entuzjastów karnawału

  Punta Cana, jak przystało na gorące miasto, corocznie organizuje karnawał. Zabawa ma miejsce w pierwszej połowie marca, kiedy to w Punta Cana Village odbywa się parada.

 • Targuj się!

  Tak, tak, będąc w tak atrakcyjnym turystycznie miejscu, nie wolno o tym zapominać. Szczególnie podczas lokalnych zakupów warto spróbować odrobinę zbijać ceny, sprzedawcy bywają bardzo elastyczni.

Co warto zobaczyć w Punta Cana?

Punta Cana - niezwykle popularna miejscowość turystyczna, położona jest na wschodzie Dominikany, w prowincji La Altagracia. Region, w którym znajduje się miasto, nazywany jest Kokosowym wybrzeżem, a samo miasto uznawane jest za wizytówkę całej wyspy. Jeśli to właśnie Punta Canę wybrałeś jako cel swojej podróży, sprawdź, co warto tu robić, czego spróbować i co zobaczyć.

Punta Cana oferuje mnóstwo atrakcji. Jeśli zawsze marzyłeś o pływaniu z delfinami - nic prostszego. Wybierz się do parku wodnego Dolphin Discovery Punta Cana przy Carretera De Veron Bavaro La Altagracia, gdzie wśród wielu zabaw, możesz także zdecydować się na pływanie z tymi niezwykle mądrymi zwierzętami.

Jeśli chodzi o plaże, również będziesz miał w czym wybierać. Podróżni polecają między innymi plaże Macao i Bavaro, prawdziwie rajskie miejsca. Pierwsza z nich charakteryzuje się pięknym, białym piaskiem i falami idealnymi dla surferów, na drugiej natomiast znajdziesz wiele hoteli i restauracji, a nurkując wzdłuż jej brzegu, nacieszysz się widokiem wspaniałych raf koralowych. Nurkować możesz także na wielu innych plażach zlokalizowanych wokół miasta. Tego sportu spróbujesz między innymi w Hispaniola Aquatic Adventures.

Gdzie natomiast wybrać się na obiad lub kolację? Wśród wielu restauracji, specjalizujących się w kuchni karaibskiej, podróżni i miejscowi polecają na przykład La Yola przy Marinie Cap Cana. Rekomendowane jest także Jellyfish Beach Restaurant przy plaży Bavaro. Zajrzyj też do restauracji Citrus przy Los Corales Playa Turquesa.

W jakim miesiącu najlepiej się tu wybrać? Oczywiście, wszystko zależy od preferencji. Pomiędzy grudniem a lutym oraz lipcem i wrześniem jest najgoręcej, w pozostałą część roku temperatura trochę spada, stając się bardziej sprzyjająca do zwiedzania. Warto tylko wziąć pod uwagę, że między czerwcem a wrześniem trwa pora deszczowa.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Punta Cana

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Punta Cana