Menu

Air France loty z Warszawy do Panama City

Panama City

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Balboa (PAB)

 • Za miasto

  Niespełna 30 minut drogi od miasta znajduje się Park Narodowy Soberanía. Można tam podziwiać, zwłaszcza wczesnym rankiem, aż 57 gatunków kolibrów. Naprawdę warto!

 • Nad kanałem

  Idealnym miejscem, aby poznać historię Kanału Panamskiego jest Miraflores Visitor Center. Czteropiętrowe interaktywne muzeum spodoba się nie tylko miłośnikom historii.

 • Weekendowy relaks

  Z portu Amador Causaway możesz wybrać się promem na wyspę Taboga, która słynie z pięknych piaszczystych plaż, egzotycznego krajobrazu oraz doskonałej infrastruktury.

Co warto zobaczyć w Panama City?

Panama jest stolicą państwa o tej samej nazwie i jednocześnie ważnym portem nad Oceanem Spokojnym. Przez wielu uznawana jest za najciekawsze i najładniejsze miasto w regionie Ameryki Środkowej. Mimo nowoczesnego oblicza z drapaczami chmur i metrem wyraźnie czuć tutaj bijące serce latynoskiej kultury i tradycji.

W miejscu dzisiejszej metropolii przed wiekami istniała indiańska wioska Panama, której nazwa oznaczała „wiele ryb”. Wraz z przybyciem do Ameryki Środkowej kolonizatorów z Europy w 1519 roku stworzono tu Starą Panamę (Panama La Vieja), a w połowie XVII wieku Nową Panamę (Panama Nuevo). Największy rozwój miasta przypadł na XIX wiek, kiedy wybudowano w regionie kolej łączącą Ocean Spokojny z Morzem Karaibskim. W 1903 roku Republika Panamy ogłosiła niepodległość, jednak przez kolejne dziesięciolecia była rejonem częściowo zależnym od Stanów Zjednoczonych. Amerykańskie wpływy widoczne są do dziś m.in. w wielkomiejskiej zabudowie. Jak poznać to miasto?

Zwiedzanie warto zacząć od ruin Panama Viejo, które było pierwszym hiszpańskim miastem na wybrzeżu Oceanu Spokojnego. Must see w stolicy są także budynki w stylu kolonialnym i urokliwe place, np. Plaza Simon Bolivar, Plaza de Francia, Plaza de Independencia czy Plaza de Herrera, będące ulubionym miejscem spotkań mieszkańców miasta. Ważnymi zabytkami są także katedra z 1619 roku, kościoły La Concepcion i Santo Domingo oraz most Paita z XVI wieku. W Casco Viejo zachwyca katedra z przełomu XVII i XVIII wieku, barokowe kościoły, np. La Merced czy neoklasycystyczne budynki Pałacu Sprawiedliwości i Pałacu Prezydenckiego. W centrum można podziwiać drapacze chmur i zbudowaną na palach obwodnicę miasta wiszącą nad wodą.

Jak smakuje Panama? Popularne są tu latynoskie dania, np. ceviche (potrawka z marynowaną w soku z limonki rybą), panamskie tortille (małe, smażone placki kukurydziane), empanadas (pieczone pierogi nadziewane mięsem lub serem) czy corvina (smażona pacyficzna ryba o białym mięsie). Do picia najlepiej wybrać lokalne piwo. Gdzie zjeść? Na owoce morza i ryby warto wybrać się na słynny targ rybny Mercado de Mariscos oraz do restauracji takich jak La Vespa Vista Mare, Azahar Panama oraz Tantalo Kitchen.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Panama City

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Panama City