Menu

Ryanair loty z Warszawy do Oslo

Pokaż filtry

Oslo

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: norweski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Korona norweska (NOK)

 • Park Vigelanda

  Norweski rzeźbiarz Gustav Vigeland w 1907 roku otrzymał zlecenie zaprojektowania fontanny w parku Frognerparken. Niewielkie zlecenie szybko zaczęło zmieniać się w monumentalne założenie, które było w nadal w budowie w momencie śmierci autora w 1943 roku. Ostatecznie, ukończone kilka lat później, obejmuje 121 rzeźb przedstawiających niemal 600 postaci, pośród których znajdziemy też rzeźbę – autoportret autora. Dziś tę część parku znamy jako Park Vigelanda.

 • Muzeum jednego statku

  Jednym z ciekawszych miejsc w stolicy Norwegii jest muzeum statku Fram. Dlaczego Norwegowie postanowili uhonorować akurat ten statek? Fram został wybudowany na zlecenie słynnego polarnika Fridtjofa Nansena i przetrwał w czasie swojej pierwszej wyprawy trwające aż trzy lata uwięzienie w lodach Arktyki. Kilkanaście lat później uczestniczył w wyprawie Roalda Amundsena, która jako pierwsza osiągnęła biegun południowy. To po prostu statek-legenda!

 • Krzyk z Oslo

  Jeden z najsłynniejszych obrazów świata znajduje się w Oslo! To „Krzyk” Edvarda Muncha, który jest perłą w kolekcji Narodowego Muzeum Sztuki, Architektury i Projektowania. Arcydzieło ekspresjonizmu jest jednak dość pechowe – już dwa razy padało łupem złodziei. Ostatnia kradzież – w 2004 roku – miała filmowy przebieg. Złodzieje w biały dzień sterroryzowali pistoletami pracowników ochrony i wynieśli obraz. Odzyskano go dwa lata później.

Co warto zobaczyć w Oslo?

Stolica Norwegii to miasto zielone i ekologiczne, choć znane całemu światu przede wszystkim jako miejsce wręczania Pokojowej Nagrody Nobla. Miejski ratusz – monumentalna modernistyczna budowla, która co roku gości tę ceremonię, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i widocznych obiektów w mieście. Wysoki i potężny gmach strzeże wejścia do miejskiego portu.

Norweska stolica zajmuje przytulną przestrzeń między fiordem Oslofjorden a okolicznymi wzgórzami. Dzięki dobrze rozwiniętej komunikacji miejskiej i promowaniu rowerów, można poznawać Oslo w łatwy i wygodny sposób. Oprócz klimatycznego centrum miasta warto zobaczyć miejskie nabrzeże ze średniowieczną twierdzą Akershus, kontrastującą z nieodległym nowoczesnym budynkiem Opery Narodowej. Zaledwie kilka kilometrów na północ od tego miejsca znajduje się kolejny ciekawy obiekt - Pałac Królewski otoczony przez piękny park Slottsparken, a także muzeum poświęcone słynnemu dramatopisarzowi – Henrykowi Ibsenowi.

Holmenkollen to gratka dla miłośników sportu – kultowa skocznia mieści także ciekawe Muzeum Narciarstwa. Wystawa opisuje rozwój narciarstwa na przestrzeni ostatnich… 4000 lat! Z kolei wielbiciele nordyckiego folkloru powinni udać się do Norweskiego Muzeum Ludowego na wyspie Bygdøy. Ten olbrzymi skansen pokazuje oblicze norweskich wsi i miast z okresu XVII-XIX wieku. Zobaczymy tam nie tylko oryginalne budynki i muzealne eksponaty, ale przyjrzymy się także codziennemu życiu i pracy dawnych mieszkańców Norwegii.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Oslo

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Oslo

Latanie to nie tylko sposób komunikacji – dla wielu osób to także wielka przyjemność. Dlatego ceny biletów lotniczych z Warszawy Ryanair są w dobrej i ogólnodostępnej cenie dla wszystkich, którzy cenią sobie podróże, nie tylko po polskiej ziemi, ale także zagranicę. Podróżowanie samolotem wiąże się z wieloma ciekawymi doświadczeniami, a także z pokonywaniem lęków przed samym lataniem i lęków wysokości. Ten sposób podróżowania pozwala na zaoszczędzenie czasu, który musisz poświęcić na przemieszczenie się przez kilka państw do miasta docelowego. To dlatego, że loty z Warszawy do Oslo Ryanair nie trwają tak długo, jak podróż samochodem czy pociągiem. Są do tego o wiele przyjemniejsze. Z tego względu warto z nich korzystać, podziwiając uroki świata widzianego z samej góry. Tanie loty do Warszawy Ryanair to możliwość podróżowania dla każdego Europejczyka.