Menu

Lufthansa loty z Warszawy do Orlando

Pokaż filtry

Orlando

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC-4 (lato), UTC-5 (zima)
  Waluta: Dolar amerykański (USD)

 • Na podbój kosmosu!

  Będąc w Orlando, możesz wybrać się do kosmodromu amerykańskiej agencji kosmicznej NASA. Znajduje się ona na przylądku Cannaveral.

 • Dla fanów motoryzacji

  W Daytona Beach, niedaleko Orlando, znajduje się jeden z najbardziej znanych na świecie torów wyścigowych oraz siedziba NASCAR, czyli największej w Stanach organizacji wyścigowej.

 • Woskowe sobowtóry

  W Orlando swoją siedzibę ma muzeum figur woskowych Madame Tussaud. Możesz tam zrobić sobie zdjęcie z podobizną swojego ulubionego aktora czy aktorki, ze znanymi politykami czy celebrytami.

Co warto zobaczyć w Orlando?

Orlando, nazywane przez Amerykanów „The City Beautiful”, jest jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast Florydy. Wszystko za sprawą wielu tematycznych parków rozrywki, w tym największego na świecie Disneylandu.

Chociaż Orlando powstało ponad 130 lat temu, atrakcyjne dla turystów stało się w drugiej połowie XX wieku. Wszystko za sprawą nagromadzenia, pojawiających się niczym grzyby po deszczu, parków rozrywki na niewielkim obszarze... Co roku odwiedza je ponad 60 milionów ludzi!

Symbolem miasta jest zbudowana na środku jeziora fontanna, którą podziwiać można z brzegu w malowniczym parku Lake Eola. Znajduje się on w najstarszej, pamiętającej XIX wiek części Orlando o nazwie Lake Eola Heights. Jej główną, reprezentacyjną drogą jest wyłożona cegłą klinkierową ulica Church Street, przy której zlokalizowane są najlepsze restauracje oraz bary, a także zabytkowe domy.

Już w latach 70. XX wieku 34 kilometry od centrum miasta powstała mekka fanów Myszki Miki, Kaczora Donalda czy Psa Pluto, czyli Walt Disney World z charakterystycznym zamkiem Kopciuszka. Ciekawie rodzinnie czas można spędzić również w powstałym niedawno Królestwie Zwierząt Disneya (Disney's Animal Kingdom) oraz w Disney MGM Studios, gdzie można dowiedzieć się m.in. jak powstają bajki animowane i filmy fabularne tej wytwórni. Kolejnym disneyowskim parkiem jest Epcot, który skupia się na osiągnięciach technologicznych.

Fani kina nie zawiodą się wizytą w Universal Orlando Resort, gdzie dostępne do zwiedzania są scenografie takich kasowych hitów jak „Harry Potter”, „Shrek”, „Szczęki”, „Park Jurajski” czy „E.T.”. Nie możesz również zapomnieć o odwiedzeniu oceanarium Sea World, gdzie odbywają się kilka razy dziennie pokazy z udziałem orek, delfinów, morsów i fok, a także wodnych parków, takich jak np. Typhoon Lagoon czy Blizzard Beach.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Orlando

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Orlando