Menu

Aeroflot loty z Warszawy do Nowokuźniecka

Nowokuźnieck

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: rosyjski
  Strefa czasowa: UTC +7
  Waluta: Rubel rosyjski (RUB)

 • Park Gagarina

  Jeśli do Nowokuźniecka przyjeżdżasz z rodziną i szukasz sposobu na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, koniecznie wybierz się do Parku Gagarina z wesołym miasteczkiem przy ulicy Spartaka 5.

 • Śpiewająca fontanna

  Na placu przy ulicy Ermakovej znajduje się śpiewająca fontanna. Jeśli więc podczas spaceru zawędrujesz w tę okolicę, koniecznie zobacz, miejsce jest wyjątkowo przyjemnie, szczególnie w lecie.

 • Dla miłośników literatury

  W Nowokuźniecku, przy ulicy Dostojewskiego 29, znajduje się muzeum poświęcone pamięci pisarza Fiodora Dostojewskiego. Dowiesz się tu wielu rzeczy o etapie życia, który artysta spędził w tym miejscu.

Co warto zobaczyć w Nowokuźniecku?

Nowokuźnieck – miasto położone w azjatyckiej części Rosji, w obwodzie kemerowskim, w południowej części Zachodniej Syberii, po obu stronach rzeki Tom. Jest jednym z największych centrów metalurgicznych i wydobywania węgla w Rosji. Swoje święto obchodzi w pierwszą niedzielę lipca. Jaki czas najlepiej wybrać, aby odwiedzić to miejsce? Ponieważ Nowokuźnieck znajduje się w syberyjskiej części kraju – przez większość roku temperatura nie jest zbyt wysoka. Jednak pomiędzy majem a wrześniem średnia temperatura wynosi tu około 15 stopni, więc sprzyja spokojnemu poznaniu okolicy.

Założony w siedemnastym wieku, Nowokuźnieck jest jednym z najstarszych miast Syberii. Zobaczysz tu wiele budowli, pamiętających dawne czasy. Pomnikiem historii i jednym z najlepiej rozpoznawalnych symboli miasta jest Forteca Kuznieck, znajdująca się w dzielnicy miasta o tej samej nazwie. Kamienna warownia została zbudowana na początku dziewiętnastego wieku i miała służyć ochronie przed najazdem chińskim. Dziś jest tu muzeum, a obraz twierdzy wykorzystywany jest przez wiele organizacji, w tym przez miejską gazetę Kuznetsky Rabochiy (Pracownik Kuźniecka).

Jednym z najważniejszych wydarzeń w mieście są Międzynarodowe Targi Technologii dla Górnictwa, odbywające się corocznie, na początku czerwca. Miasto staje się wówczas centrum biznesowym, gdy zjeżdża do niego kilkadziesiąt tysięcy gości, reprezentujących prawie sześćset firm z przemysłu węglowego i trzydzieści krajów. Bardzo możliwe, że to właśnie z powodu Targów będziesz w mieście, naprawdę warto urządzić sobie przy tej okazji spacer, choćby po to, by zobaczyć jego najbardziej popularne miejsca i wybrać się na obiad do lokalnej restauracji.

Gdzie powinieneś zatem pójść, jeśli zgłodniejesz? Popularną restauracją jest Paulaner Brauhaus przy N.S. Yermakova Avenue 1A, zjesz w niej dania kuchni niemieckiej, oparte w większości na mięsie. Innym miejscem, do którego warto zajrzeć, jest Tandyr przy Ermakova Avenue 1, tu z kolei skosztujesz potraw charakterystycznych dla kuchni rosyjskiej i uzbeckiej.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Nowokuźnieck

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Nowokuźnieck