Menu

KLM loty z Warszawy do Minneapolis

Pokaż filtry

Minneapolis

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC-5 (lato), UTC-6 (zima)
  Waluta: Dolar amerykański (USD)

 • W powietrzu

  Podczas wizyty w śródmieściu skorzystaj z łączących budynki na wysokości drugiego piętra szklanych korytarzy Skyway. Pamiętaj o tym zwłaszcza zimą – na pewno nie zmarzniesz.

 • Raz ciepło, raz zimno

  Stan Minnesota odznacza się charakterystycznym klimatem z gorącym latem (do +46°C) oraz niezwykle mroźnymi zimami (nawet -51°C). Spakuj odpowiednie ubrania!

 • Wśród rzeźb

  Minneapolis Sculpture Garden, czyli ogród rzeźb, obejmuje 40 instalacji artystycznych, w tym słynne dzieło Spoonbridge and Cherry. Ogród otwarty jest cały rok od godz. 6 do 24.

Co warto zobaczyć w Minneapolis?

Największe miasto w stanie Minnesota położone jest nad rzeką Missisipi oraz w otoczeniu krystalicznie czystych jezior. Wraz z Saint Paul od 1872 roku tworzy tzw. The Twin Cities, czyli aglomerację bliźniaczych miast. Co warto zobaczyć tym w centrum sztuki oraz biznesu północno-zachodniej części Stanów Zjednoczonych?

MSP czyli Minneapolis-Saint Paul, liczy ponad trzy miliony mieszkańców. Jego nazwa, oznaczająca „wodne miasto” (minne – lokalne określenie wody, polis – gr. miasto), wiąże się z przepiękna lokalizacją nad brzegiem Missisipi oraz wśród 22 jezior. Warto zobaczyć, najlepiej z pokładu łódki czy barki, Chain od Lakes (łańcuch jezior), na który składają się akweny m.in. Cedar, Isles, Calhoun, Harriet. Latem w muszli koncertowej The Lake Harriet Bandshell nad brzegiem ostatniego z nich odbywają się koncerty m.in. Minnesota Orchestra. Między jeziorami Calhoun i Harriet kursuje zabytkowy trolejbus obsługiwany przez Minnesota Streetcar Museum.

Co warto zobaczyć w The Twin Cities? Na pewno mosty St. Anthony Falls oraz Stone Arch Bridge, a także historyczną dzielnicę Riverfront. W śródmieściu (Downtown) uwagę przykuwają drapacze chmur (np. mierzący 185 metrów budynek Foshay Tower z 1929 roku). Wieczorem można udać się w okolice Warehouse, Loring Park czy Elliot Park oraz ruin młyna nad brzegiem rzeki, gdzie znajduje się zagłębie klubów muzycznych i barów. Must see jest Minneapolis Institute of Art oraz stworzone w latach 20. XX wieku Walker Art Center – muzeum sztuki współczesnej z dziełami artystów takich jak Pablo Picasso, Henry Moore czy Alberto Giacometti.

Co zjeść w stolicy stanu Minnesota? W kuchni regionu dominują dania o europejskich korzeniach, np. skandynawskie lutefisk (suszony dorsz moczony w ługu) i lefse (naleśniki), niemieckie gulasze i dania ziemniaczane, czy polskie pierogi. W barach warto pytać o Juicy Lucy (inna pisownia Jucy Lucy), czyli cheeseburger, w którym kotlet faszerowany jest serem żółtym. Typowym daniem jest także zapiekanka (hot dish) z ziemniaków, śmietany i sera z przeróżnymi dodatkami oraz tots – czyli frytki z batatów w panierce. Gdzie zjeść? Wybór jest ogromny, ale dobre opinie mają m.in. Tilt Pinball Bar, Dan Kelly's Bar and Grill oraz Town Hall Tap.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Minneapolis

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Minneapolis