Menu

Aeromexico loty z Warszawy do Mexico City

Pokaż filtry

Mexico City

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC-5 (lato), UTC-6 (zima)
  Waluta: Peso meksykańskie (MXN)

 • Co koniecznie zwiedzić?

  Nie można ominąć Piramidy Teotihuacan w Mieście Bogów (około 40 km od Mexico City), Palacio de Bellas Artes i Zamku Chapultepec, a później odmówić posiłku w restauracji Bellini w Mexico City.

 • Transport

  Poruszanie się po Mexico City samochodem bywa bardzo trudne z powodu korków, dlatego lepiej korzystać z alternatywnych środków transportu, takich jak komunikacja zbiorowa, autobusy czy taksówki.

 • Lotnisko

  Międzynarodowy Port Lotniczy Benito Juárez to największe lotnisko w Ameryce Łacińskiej i 52. port lotniczy świata pod względem liczby odprawionych pasażerów. Rocznie obsługuje około 26 milionów osób.

Co warto zobaczyć w Mexico City?

Mexico City to obecnie jedno z największych miast świata, mieszka tu ponad 20 milionów ludzi! Tak duża liczba osób sprawia, że miasto jest interesującym miejscem o każdej porze dnia. Znajdziemy tu wiele muzeów, klubów nocnych i sklepów, a przede wszystkim zachwycające ślady historii. Stolica Meksyku jest bowiem świadectwem istnienia dwóch cywilizacji - prekolumbijskiej i kolonialnej. Co chwila spotkamy miejsca związane z czasami sprzed przybycia Europejczyków oraz imponujące budowle postawione w latach hiszpańskiego panowania.

Mexico City to także jedna z najwyżej położonych stolic świata. Miasto leży 2,2 km nad poziomem morza, więc niektórzy przyjezdni nieprzyzwyczajeni do takich wysokości mogą odczuwać trudności z oddychaniem podczas pierwszego lądowania na lotnisku Benito Juáreza. Objaw ten zwykle ustępuje w ciągu kilku godzin.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Mexico City

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Mexico City