Menu

Lufthansa loty z Warszawy do Krabi

Krabi

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: tajski
  Strefa czasowa: UTC +7
  Waluta: Baht (THB)

 • Odwiedź wysepki

  Pół godziny drogi motorówką od wybrzeża znajduje się kilka małych wysepek z dosłownie rajskimi plażami. Polecamy Koh Phak Bia lub Ko Hong.

 • Targowisko

  Mieszkańcy Krabi chętnie spędzają czas na targowiskach – nie tylko kupując, ale również żywo dyskutując. Daj się wciągnąć bazarowi, a poczujesz tutejszy klimat.

 • Kiedy lecieć?

  Szczyt sezonu przypada na okres od listopada do marca. To pora chłodna – co najmniej 30 st. C. Pora gorąca trwa do sierpnia – powyżej 40 st. C. Pozostałe miesiące to pora deszczowa.

Co warto zobaczyć w Krabi?

Piękny zakątek świata, o którym wielu turystów jeszcze nie słyszało. Jeśli chcesz odkryć nowe miejsce w Tajlandii, nie zderzając się z tłumem turystów, Krabi jest idealne. Tutejsze ciepłe morze i piaszczyste plaże nie mają sobie równych, a widoki zapierają dech w piersiach. Co ciekawe, turystyczna infrastruktura jest tu całkiem nieźle rozwinięta.

Zaledwie 5 km od Krabi, otoczona dżunglą, znajduje się Wat Tham Seua, Jaskinia Tygrysa. Medytacji oddają się tu mnisi praktykujący vipassanę, jedną z najstarszych technik medytacji. 2500 lat temu Budda nauczał jej zapewniając, że w ten sposób można najlepiej zrozumieć otaczający nas świat. Wycieczki w to miejsce organizowane są przez biura i agencje w Krabi.

W prowincji można spędzać czas na dwa podstawowe sposoby - leżąc na plaży lub pływając łódką pomiędzy wyspami. Ta druga opcja jest o tyle ciekawsza, że można zabrać ze sobą sprzęt do nurkowania i wskoczyć do wody w trakcie przeprawy.

Praktycznie każdy, kto choć raz skosztował tajskiej kuchni, uważa ją za jedną z najlepszych na świecie. I nie chodzi tu o wykwintne restauracje, w których cały zastęp kucharzy gotuje dla jednego gościa. Tu w każdej przydrożnej budzie zjesz pyszne, proste lokalne dania, które zachwycają smakiem. Wszystko dzięki składnikom - limonce, kolendrze, tutejszej bazylii, papryczkom chili. Ważnym składnikiem wielu dań jest również tajski sos rybny, który nadaje wyjątkowego charakteru potrawom. 

Szukając miejsca na jedzenie kieruj się tam, gdzie je wielu miejscowych. Czego warto skosztować? Skuś się na sztandarowe danie tajskiej kuchni, pad thai. To makaron smażony z krewetkami, sosem rybnym i pastą z tamaryndowca. Wolisz zupy? Zamów thom kha gai, czyli zupę z kurczaka na mleku kokosowym, do której dodaje się grzyby, kukurydzę i groszek.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Krabi

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Krabi