Menu

Ryanair loty z Warszawy do Brukseli

Pokaż filtry

Bruksela

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niderlandzki, francuski, niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Darmowe atrakcje w Brukseli

  Polecamy udział w darmowej wycieczce szlakiem art nouveau, polowanie na starocie w Sint-Gorikshallen czy przechadzkę śladami starych murów miejskich. Możesz również odwiedzić klasztor La Cambre oraz wziąć udział w darmowych festiwalach muzycznych i koncertach.

 • Brukselska kuchnia

  Klasyczne belgijskie przysmaki to czekolada oraz wafle. Poza tym ważne miejsce w kulturze kulinarnej miasta mają frytki oraz małże. W mieście możemy przebierać w ofertach ponad 1500 świetnych restauracji!

 • Zakupy i prezenty

  W Brukseli znajdziesz wiele ciekawych sklepów zwłaszcza w okolicy Wielkiego Placu i przy przylegających do niego ruchliwych. Jaki prezent z Brukseli sprawić znajomym? Powodzeniem cieszą się podobizny sławnych osób związanych z miastem, koronki oraz komiksy takie jak Tintin.

Co warto zobaczyć w Brukseli?

Stolica Belgii, położona jest nad brzegiem rzeki Zenne. Wbrew pozorom nie jest to duże miasto, gdyż w granicach administracyjnych (to jedynie teren o powierzchni 32,61 km²!) mieszka tam około 180 tysięcy mieszkańców. Bruksela została założona w VI wieku n.e. na skraju nadrzecznych mokradeł. Stąd też wzięła się nazwa miasta, która w wolnym tłumaczeniu z języka staroniderlandzkiego oznacza „Dom wśród mokradeł”. Miasto powszechnie kojarzone jest jako „Stolica Europy” za sprawą goszczenia najważniejszych instytucji Unii Europejskiej.

Co robić w Brukseli?

Siedziby instytucji Unii Europejskiej to miejsca, które koniecznie trzeba zwiedzić w trakcie pobytu w Belgii. Koniecznie trzeba udać się do kawiarni i spróbować czekolady! W końcu Belgia jest jej ojczyzną i grzechem byłoby nie spróbować tego przysmaku w miejscu jego narodzin.

Miejsca do zwiedzenia w Brukseli

Wielki Plac, który jak sama nazwa wskazuje jest największym miejskim placem Brukseli, stanowi jej prawdziwe serce. To tu znajdują się reprezentacyjne zabytkowe budynki – w tym ratusz i Muzeum Miejskie. Na placu ma swoje miejsce targ kwiatowy, a całości tego obrazu dopełnia fakt, że Wielki Plac znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Kilka minut spacerem od Wielkiego Placu znajduje się słynny Manneken Pis. Prawdziwy symbol miasta. Rzeźba – fontanna jest zwyczajowo przebierana w nowe szaty wraz z nadejściem nowej pory roku lub przy specjalnych okazjach. Mimo swojej sławy niewiele wiadomo o jego historii – wiemy jedynie, że rzeźba powstała w 1619 roku.

Warto obejrzeć też XIX-wieczny Pałac Królewski, który do dziś jest siedzibą dworu królewskiego Belgii, a następnie udać się do otwartego w 2004 roku Musee Belvue, które posiada świetną wystawę przybliżającą historię kraju.

Nie można ominąć też kolejnego symbolu miasta, pochodzącego jednak z II połowy XX wieku, znajdującego się w podmiejskim Laeken Atomium. Ten monumentalny (powiększony aż 165 miliardów razy!) model kryształu żelaza został wybudowany z okazji Wystawy Swiatowej w 1958 roku i do dziś wrósł już w krajobraz belgijskiej stolicy.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Bruksela

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Bruksela

Latanie od zawsze było pasjonujące dla ludzkości. Nic więc dziwnego, że mając możliwość zakupu tanich lotów do Warszawy Ryanair podróżujemy przez wiele państw, zwiedzając i poznając zupełnie nową, na pierwszy rzut oka tak obcą dla Polaków kulturę. Dodatkowo, podróże kształcą, dzięki czemu atrakcyjne ceny są tylko kolejnym argumentem za tym, by przelecieć się do zupełnie innego kraju. Loty z Warszawy do Brukseli Ryanair pozwalają na szybką i bezstresową podróż, w którą można zabrać dosłownie całą rodzinę, nawet z małymi dziećmi. Krótka podróż to także szansa dla osób z lękiem wysokości – sposób na to, by w końcu się go pozbyć. Bilety lotnicze do Warszawy Ryanair mogą okazać się również strzałem w dziesiątkę, jeżeli chodzi o prezent dla rodziny bądź dobrego znajomego, który cały czas myśli o wakacjach, ale nie może się na nie wybrać.

Tablica lotów:

Warszawa Bruksela