Menu

Ryanair loty z Warszawy do Barcelony

Barcelona

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Jak ominąć kolejki?

  W takim mieście jak Barcelona stanie w kilkugodzinnych kolejkach do najpopularniejszych atrakcji nie jest niczym niezwykłym. W sprzedaży są specjalne City Passy, które dają pierwszeństwo wejścia do określonych miejsc.

 • Plaże

  Barcelona posiada kilka kilometrów malowniczej miejskiej plaży. Warto zajrzeć na jej najpopularniejszą część - Barcelonetę. Wybierz się tam w dobrym towarzystwie i poznaj smak życia!

 • Komunikacja

  Taksówki w Barcelonie są dość drogie, a ze względu na korki poruszanie się nimi nie należy do najszybszych form transportu. Najwygodniejsze jest metro, które ma aż 11 linii. Pierwszą otwarto w 1912 roku. 

Co warto zobaczyć w Barcelonie?

Fenicjanie założyli Barcelonę w III wieku p.n.e. Portowe miasto szybko wyrosło na jeden z najważniejszych ośrodków handlowych w basenie Morza Śródziemnego. Po czasach rzymskich nastało panowanie Wizygotów, następnie Maurów, którzy w ciągu zaledwie stulecia odcisnęli ogromne piętno na kulturze i architekturze regionu.

Nigdy nie ma się dość czasu, by nasycić oczy widokami w Gotyckiej Dzielnicy. To tu znajdowało się serce dawnego portowego miasta. Obok średniowiecznych budowli znajdziemy tu również zabytki, które pamiętają czasy rzymskie, m.in. fragmenty muru miejskiego z IV wieku. Dość wcześnie mieszkańcy Barcelony uświadomili sobie wartość Gotyckiej Dzielnicy. Prace renowacyjne i przywracanie jej dawnej świetności rozpoczęto już w XIX wieku. Jednym z najpiękniejszych średniowiecznych zabytków w całej Hiszpanii jest tutejsza katedra Świętej Eulalii, którą budowano etapami pomiędzy XIII a XV wiekiem. Dzwonnica pochodzi z 1500 roku. Charakterystyczna fasada w rzeczywistości jest neogotycka, pochodzi z XIX wieku.

Chcesz spędzić kilka godzin w kawiarni niczym Pablo Picasso czy Antonio Gaudi? Zajrzyj do Els Quatre Gats, kawiarni w Gotyckiej Dzielnicy, gdzie dawniej przesiadywała artystyczna śmietanka Barcelony. Lokal otwarto w 1897 roku, działała tu jednocześnie kawiarnia, restauracja, kabaret i tani hotel. Przybytek zamknięto w 1903 roku. Po latach, w 1978 roku, otwarto go ponownie. Do dzisiaj znajdują się tu oryginalne elementy dekoracji wnętrz. Kartę dań zaprojektował Picasso.

Nie przegap również Muzeum Czekolady, w którym dowiesz się, w jaki sposób wyrabia się najsłodszy przysmak świata. Organizowane są tu warsztaty, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, podczas których można nauczyć się rysować przy użyciu czekolady czy  rozpoznawać różne smaki czekolady w ciemnościach. Na zakończenie można oczywiście kupić najlepsze czekolady w tutejszym sklepiku. 

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Barcelona

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Barcelona

Stolica słonecznej Katalonii to znakomite miejsce na wakacyjny wypad. Warto jednak pamiętać, że w sezonie letnim bilety lotnicze do Barcelony Ryanair są nieco droższe, zatem najlepszym wyjściem będzie ich rezerwacja nawet na kilka miesięcy przed planowaną podróżą. Hiszpania to również doskonały pomysł na weekendową wycieczkę o każdej porze roku. Loty z Warszawy do Barcelony Ryanair można często kupić za mniej niż 100 zł w jedną stronę. W ciągu 2 dni zwiedzimy słynne zabytki Barcelony, jak m.in. Sagrada Familia, a kibiców piłki nożnej z pewnością ucieszy wycieczka na stadion Camp Nou. Miasto nie jest zbytnio oddalone od lotniska, dlatego nie stracimy czasu na dojazd z portu lotniczego do serca Barcelony. Tanie loty do Barcelony Ryanair kuszą o każdej porze roku, więc z doborem daty podróży nie powinniśmy mieć problemu.