Menu

Wyloty Sao Jose do Rio Preto - Loty z Sao Jose Do Rio Preto

Sao Jose do Rio Preto

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-3 (lato), UTC-2 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Skąd ta długa nazwa?

  São José do Rio Preto dosłownie oznacza „św. Józef z czarnej rzeki”. Św. Józef jest patronem miasta, a Rio Preto to nazwa przepływającej w pobliżu rzeki, której wody wydają się być czarne.

 • Festiwal teatralny

  W okolicach lipca miasto organizuje międzynarodowy festiwal teatralny. Przedstawienia i warsztaty eksperymentalne odbywają się nie tylko w teatrach, ale także na ulicach i w parkach miejskich.

 • Nocne życie

  Miasto nocą tętni życiem. Wśród klubów należy wyróżnia się bar Vila Dionísio, w którym odbywają się imprezy tematyczne i koncerty znanych zespołów. Zawsze jest tam tłoczno!

Co warto zobaczyć w São José do Rio Preto?

Miasto nocnego życia

São José do Rio Preto to miasto i gmina położone w stanie São Paulo w południowo-wschodniej części Brazylii. Tętniące życiem, nowoczesne i dynamiczne, z bogatą ofertą kulturalno-rozrywkową jest doskonałym miejscem dla młodych podróżników. 

Przed XIX wiekiem region był zamieszkany przez rdzenną ludność plemienia Kaingang. W XIX wieku na obszarze dzisiejszego stanu São Paulo osiedlili się rolnicy z Minas Gerais. Miasto założono w 1852 roku na ziemiach, które Luis Antônio da Silveira przekazał Kościołowi katolickiemu w hołdzie świętemu Józefowi. W 1912 roku, wraz z dynamicznym rozwojem kolei, São José do Rio Preto przekształciło się w główne centrum handlowe regionu.

W São José do Rio Preto znajdziesz kilka muzeów z ciekawymi wystawami, teatry i galerie sztuki. Warto choć na chwilę wejść do katedry São José do Rio Preto, by zobaczyć ozdobione pięknymi witrażami okna budynku. Parque da Represa Municipal spodoba się tym, którzy szukają spokoju i kontaktu z przyrodą: to idealne miejsce na poranny jogging lub spacer wyznaczonymi trasami, z dobrym zapleczem gastronomicznym. Jezioro, wiele gatunków ptaków i przebiegające od czasu do czasu drogę kapibary to największe atrakcje tego miejsca. Jeśli szukasz czegoś ciekawego dla dzieci, wybierz się do Parque Ecologico Educativo, gdzie znajdziesz plac zabaw, fontanny i wiele atrakcji, które zainteresują najmłodszych. Park jest zadbany i czysty, ma też bar z przekąskami. W mieście wybudowano kilka centrów handlowych z butikami i restauracjami, np. Shopping Iguatemi lub Plaza Avenida Shopping.

Co warto tutaj zjeść? W São Paulo typowe danie to virado à paulista, wykonane z ryżu, tutu de feijão (specjalnie przyrządzonej fasoli), smażonej kapusty i wieprzowiny. Popularna jest też oczywiście feijoada, czyli znany w całej Brazylii mięsny gulasz z czarną fasolą. Z kolei pastéis to miejscowa przekąska typu fast food: smażone na oleju paszteciki z przeróżnym nadzieniem – od krewetek, przez mięso mielone i mozzarellę, po słodki wariant z dżemem. Typowym napojem jest sok z trzciny cukrowej. Gdzie zjeść? Polecamy restauracje Churrascaria Farrougrill oraz Ponto Da Picanha.

Przydatne informacje o lotniskach w Sao Jose Do Rio Preto

Popularne linie latające z Sao Jose Do Rio Preto