Menu

Wyloty Pereira - Loty z Pereiry

Pereira

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Peso kolumbijskie (COP)

 • Mikroklimat

  Pereira leży w jednym z kilku miejsc z mikroklimatem na świecie. Z jednego punktu, w którym jest ciepło i sucho, do drugiego, w którym jest mokro i chłodno, przejdziesz w 10 minut.

 • Jak w Europie

  W Pereiri panuje nietypowy dla Południowej Ameryki klimat, jest tu przyjemna temperatura i świeże powietrze. Z tego powodu często porównywana jest do alpejskich, szwajcarskich miasteczek.

 • Zoo z tradycjami

  W mieście znajduje się zoo, założone w 1959 roku, które uznawane jest za jedno z najważniejszych w Kolumbii i całej Ameryce Południowej. W Zoológico Matecaña obejrzysz ponad 150 gatunków zwierząt!

Co warto zobaczyć w Pereirze?

Pereira jest stolicą kolumbijskiego departamentu Risaralda, zlokalizowanego w zachodniej części kraju. Departament ten jest częścią regionu Paisa, słynącego ze swojej specyficznej odmiany języka hiszpańskiego (español antioqueño). 

Miasto leży na pogórzu Andów, w okolicy znanej z produkcji kawy, której jakość uznana została przez stowarzyszenie UNESCO (Coffee Cultural Landscape of Colombia). Kawa wzrastająca w tym miejscu przez wielu znawców uważana jest za najlepszą na świecie. Pereira jest doskonałą bazą wypadową do dwóch rezerwatów - Parque Ucumarí oraz Santuario Otún Quimbaya.

Przyjemną informacją dotyczącą miasta z pewnością jest to, że jest stosunkowo tanie na tle reszty Kolumbii, a także to, że jest na szczycie listy miast, których mieszkańcy czują się bezpiecznie w swojej okolicy. Miasto tętni życiem, głównie z powodu tego, że aż jedną czwartą mieszkańców stanowią studenci, ponieważ znajduje się tu wiele szkół publicznych i prywatnych.

Pereira jest kierunkiem wciąż niedocenianym, przez mieszkańców nazywana jest miastem, w którym wiecznie trwa wiosna. Znajduje się w dolinie otoczonej górami,  a średnia temperatura powietrza wynosi tu około 22 stopni i pozostaje na podobnym poziomie przez cały rok. Klimat sprzyja spędzaniu czasu poza domem - jest tu również wiele restauracji, specjalizujących się w rozmaitych kuchniach świata, w których przyjemnie spędzisz wieczór.

Gdzie zatem wybrać się na kolację? Jeżeli chcesz spróbować dań kuchni południowoamerykańskiej, wybierz się na przykład do Aly Torres przy Carrera 12, 2-62. Fanom kuchni włoskiej można z kolei polecić La Trattoria przy Carrera 17bis 21a bis 04, gdzie znajdziemy między innymi świetne makarony z owocami morza. Dobrym wyborem powinien także okazać się posiłek w Lenos y Parrilla przy Carrera 12 2-78, gdzie skosztujesz steków bardzo dobrej jakości. Jeżeli natomiast danego dnia nie chcesz poświęcać dużo czasu na obiad, zajrzyj do baru Sayonara przy Avenida 30 De Agosto 41 - 84, gdzie zjesz szybko i smacznie.

Przydatne informacje o lotniskach w Pereirze

Popularne linie latające z Pereiry

Tablica lotów: Pereira