Menu

Tanie loty z Manchesteru do Liverpoolu

Pokaż filtry

Liverpool

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Funt szterling (GBP)

 • The Beatles

  Pochodzący z Liverpoolu słynny kwartet to główna atrakcja turystyczna miasta! Przygodę z Johnem, Paulem, George’em i Ringo najlepiej zacząć w świetnym Albert Dock, a kontynuować wieczorem w słynnym klubie The Cavern!

 • Muzea

  Liverpool posiada jedne z najbardziej imponujących kolekcji muzealnych w Europie. Warto zwiedzić intrygujące Muzeum Morskie, poświęcone historii miasta Muzeum Liverpoolu czy znajdujące się w dawnym centrum dowodzenia Muzeum Wojny.

 • Zabawa

  Liverpool szczyci się swoim życiem nocnym, zarówno ze względu na różnorodność miejsc, jak i jakość obsługi. Miasto ma wiele twarzy i wiele świetnych lokali - od luksusowych klubów aż po klasyczne puby!

Co warto zobaczyć w Liverpoolu?

Posiadające niegdyś nienajlepszą reputację portowe miasto nad rzeką Mersey, od lat stara się zmienić stereotypowy wizerunek. Z sukcesem! Kiedyś niebezpieczna metropolia, dziś słynie z humoru i wielkiej miłości do piłki nożnej. Liverpool posiada też imponujące dziedzictwo kulturowe. Jedynie w Londynie znajdziemy więcej zabytkowych i istotnych dla brytyjskiej kultury obiektów. Galerie i muzea należą do najlepszych w kraju, a dzięki stałemu programowi rewitalizacji centrum miasta metropolia nad Mersey przekształca się w jedno z najprzyjemniejszych miast w północnej Anglii!

Świetnym sposobem na zwiedzanie miasta, niezależnie od tego, czy wybierasz się po raz pierwszy czy już zaznajomiony jesteś z niektórymi jego zabytkami jest wycieczka z przewodnikiem. Dzięki temu lepiej poznasz i docenisz unikalny klimat i kulturę Liverpoolu.
Główne atrakcje to Albert Dock (na zachód od centrum miasta) i modny teren Ropewalks (na południe od Hanover Street i na zachód od katedr – anglikańskiej i katolickiej). Stacja Lime St, dworzec autobusowy i The Cavern - mekka dla fanów Beatlesów - leżą na północ od centrum.

 

Przydatne informacje o lotniskach

Manchester Liverpool

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Liverpoolu

Znajdź nocleg w Liverpoolu

An Error Occurred: Internal Server Error

Oops! An Error Occurred

The server returned a "500 Internal Server Error".

Something is broken. Please let us know what you were doing when this error occurred. We will fix it as soon as possible. Sorry for any inconvenience caused.