Menu

Ryanair loty z Madrytu do Cagliari

Pokaż filtry

Cagliari

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: włoski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Miejska plaża

  Jeśli jesteś wielbicielem spędzania czasu nad morzem, Cagliari ma oczywiście Ci coś do zaoferowania. Wśród wielu miejsc, miejscowi i turyści szczególnie upodobali sobie plażę Poetto.

 • Lokalne przysmaki

  Będziesz chciał spróbować tu wszystkiego! Szczególnie warto jednak pokusić się na sardynki, pane carasau, czyli pieczywo w formie cienkiego placka lub mirto - lokalny likier z mirtu.

 • Giara Di Gesturi

  Około godziny jazdy samochodem od miasta znajduje się Giara Di Gesturi. Jest to płaskowyż, na którym żyją ostatnie dzikie konie w Europie - z pewnością warto je zobaczyć!

Co warto zobaczyć w Cagliari?

Cagliari - stolica Sardynii, znajduje się na południowym wybrzeżu tej wyspy i jest największym jej miastem. Obszar, na którym znajduje się Cagliari, był zamieszkiwany już w okresie Neolitu. Samo miasto zostało natomiast założone około ósmego wieku p.n.e.

Cagliari ma do zaoferowania wszystko, czego potrzebujesz, jeśli jesteś fanem historycznych miejsc. Przepiękna architektura i klimatyczne stare miasto, zarezerwuj sobie czas na spokojny spacer wśród tych niezwykłych widoków. Najstarszą dzielnicą miasta jest Castello, słusznie uważana za najbardziej urokliwą część Cagliari. Znajdź tu przytulną kawiarnię i rozkoszuj się widokiem, w towarzystwie świetnego espresso.

Wśród miejsc, na które warto zwrócić uwagę, wymienić można na przykład monumentalny i robiący ogromne wrażenie kościół św. Michała, znajdziesz go przy Via Ospedale 2. W niewielkiej odległości od niego, przy Via Domenico Alberto Azuni, znajdziesz także kościół św. Anny - równie pięknie góruje nad innymi budynkami, usytuowany na lekkim wzniesieniu.

Chcesz poczuć atmosferę miasta? Wybierz się na Piazza Yenne, znajdziesz tam mnóstwo małych knajpek i restauracji, w których spróbujesz antipasti - włoskich przekąsek - oraz napijesz się pysznego wina. Mieszkańcy miasta bardzo lubią spędzać tam czas, dlatego możesz zaznać tam prawdziwego, włoskiego gwaru, szczególnie w letnie wieczory. Plac ten znajduje się blisko centralnego deptaku miasta - Via Giuseppe Manno. Kierując się od placu na południe, dotrzesz do miejskiego portu.

Jesteś zainteresowany konkretnymi miejscami, które polecają miejscowi i turyści, gdzie zjesz pyszną, włoską kolację? Wśród ogromnego wyboru, wymienić można na przykład INU Sardinian Wine Bar przy Via Sassari 50 lub Sabores przy Via Baylle 6. W obu restauracjach spróbujesz świetnych, lokalnych win i posiłków składających się z regionalnych produktów. Na doskonałą pizzę wybierz się z kolei do pizzerii Federico Nansen, którą znajdziesz przy Corso Vittorio Emanuele II 269.

Przydatne informacje o lotniskach

Madryt Cagliari

Popularne linie latające na trasie Madryt - Cagliari