Menu

Wyloty La Romana - Loty z La Romana

La Romana

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -4
  Waluta: Peso dominikańskie (DOP)

 • Na zakupy

  Co kupić podczas pobytu na Dominikanie? Tutejszymi „towarami eksportowymi” są: kawa, kakao, rum oraz cygara. Przed wylotem sprawdź, co można przewozić w bagażu.

 • Koniecznie spróbuj

  Na Karaibach musisz skosztować drinków na bazie rumu. Najpopularniejsze to: Coco Loco, Cuba Libre, Piña Colada oraz Rum Punch.

 • Nieziemskie widoki

  Tym, którzy nie chcą całe dnie leżeć na plaży, polecamy rejs na wyspę Saona. Każdego dnia zachwyca ona piękną roślinnością oraz widokami aż 2,5 tys. odwiedzających.

Co warto zobaczyć w La Romana?

Co warto zobaczyć w La Romana?

Plaże o białym jedwabistym piasku, tropikalna roślinność chyląca się do turkusowej wody, wspaniała pogoda przez cały rok i zaraźliwa radość życia tubylców sprawiają, że Dominikana jest jednym z najczęściej odwiedzanych karaibskich krajów. Jak spędzić urlop w okolicy La Romana?

Dominikana, będąca drugim pod względem wielkości państwem Karaibów, zlokalizowana jest na jednej z najpiękniejszych wysp archipelagu Wielkich Antyli. Odkryta została z XV wieku przez Krzysztofa Kolumba, którego brat Bartolomeo założył tutaj Santo Domingo, czyli pierwszą stałą europejską kolonię Nowego Świata. Zachwyca nie tylko zapierającymi dech w piersiach widokami, bogactwem przyrodniczym, ale przede wszystkim gościnnością i otwartością jej mieszkańców. Olbrzymie wrażenie robi również zróżnicowanie terenu tej niewielkiej wyspy – zaleźć można tu zarówno wysokie górskie szczyty, tropikalne lasy, jak również słone jeziora czy rajskie plaże.

Położony w południowo-wschodniej części wyspy rejon La Romana słynie z nowoczesnych hoteli o wysokim standardzie. Co warto tutaj zobaczyć? Na pewno plaże, w tym Bayahibe czy Santana lub – nieco dalej – Bavaro Beach wpisaną na listę dziesięciu najpiękniejszych plaż na świecie. Osoby lubiące aktywny wypoczynek znajdują tu wiele sposobności do nurkowania, uprawiania windsurfingu, kitesurfingu czy żeglarstwa. Można również spróbować konnej przejażdżki pod wodospadem El Limon, zatańczyć lokalny taniec merengue bądź wybrać się w rejs, np. rzeką Yuma.

Nie można również zapomnieć o skosztowaniu lokalnej kuchni. Jej podstawą są niezwykle słodkie i soczyste owoce (ananasy, papaje, kokosy) oraz pyszne warzywa. W menu regionalnych restauracji na pewno znajdziesz steki z mięsa z miejscowych hodowli oraz dania z owocami morza, np. krewetkami, małżami, langustami czy rybami. Nie możesz zapomnieć o miejscowych drinkach na bazie rumu z uprawianej na wyspie trzciny cukrowej, tutejszej doskonałej kawie oraz najlepszej jakości kakao. Gdzie zjeść? W Onno's Altos De Chavon, Crema Pasteleria oraz Dom Ham.

Przydatne informacje o lotniskach w La Romana

Popularne linie latające z La Romana