Menu

Wizz Air loty z Gdańska do Dortmundu

Pokaż filtry

Dortmund

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Festiwale w Dortmundzie

  Wśród wartych odwiedzenia festiwali znajdziemy: Music Festival i Juicy Beats (oba odbywają się w czerwcu). W sierpniu warto zajrzeć na Afro Ruhr, a we wrześniu Creole Festival i Noc Cudów. W październiku koniecznie wpadnijcie na festiwal literatury LesArt.

 • Zakupy

  Dortmund to duży ośrodek handlowy i idealne miejsce na okazyjne zakupy. Centra i domy handlowe są oblegane zwłaszcza w okresie pod koniec roku, kiedy okolicę ogarnia przedświąteczne szaleństwo.

 • Kultura i rozrywka

  Szukacie kultury? Dortmund was nie zawiedzie! Znajdziecie tu teatry, sale koncertowe, operę i wiele innych miejsc, w których kwitnie życie artystyczne. Warto odwiedzić także liczne muzea: muzeum piwa, muzeum Hoesch, Ostwalt czy Adlerturm.

Co warto zobaczyć w Dortmundzie?

Dortmund położony jest w zachodnich Niemczech w wielkim aglomeracji Zagłębia Ruhry. Chociaż miasto znane jest głównie dzięki piłkarskiej drużynie Borusii, to faktycznie jest to największy ośrodek przemysłu metalowego w kraju. Jest to siódme pod względem liczby mieszkańców miasto Niemiec, a jego populacja wynosi około 580 tysięcy osób. Dortmund nosi przydomek „Zielonej metropolii” ze względu na liczne akweny, ogrody i tereny zielone.

Co robić w Dortmundzie?

Kluczowym punktem wycieczki po mieście jest wieża telewizyjna Florianturm, z której rozlega się fantastyczny widok na okolicę. Kolejnym wartym odwiedzenia miejscem jest Muzeum Niemieckiej Piłki Nożnej, co nie dziwi w mieście doskonale znanym ze swoich futbolowych tradycji.

Miejsca do odwiedzenia w Dortmundzie

Koniecznie udaj się na Alter Markt, czyli dortmundzki stary rynek. Otoczony zarówno historycznymi kamienicami, jak i nowoczesnymi budynkami zawsze jest pełen ludzi.

Oczywiście nie można ominąć stadionu Signal Iduna Park, dla wielu najważniejszego punktu tej wycieczki. Siedziba Borussi Dortmund to jeden z największych i najliczniej odwiedzanych przez kibiców stadionów w Niemczech, a także kluczowe miejsce dla historii niemieckiego futbolu.

Nie możemy też zapomnieć o okazji do nawiązania kontaktu z przyrodą – w dortmundzkim ZOO znajdziemy okazy ponad 250 rdzennych i egzotycznych gatunków zwierząt, a ogród botaniczny Rombergpark olśniewa swym pięknem i wyjątkowością.

Czego spróbować w Dortmundzie?

Frytki – niezwykle popularna w Niemczech przekąska, której grzech nie spróbować.

Ciasto czekoladowe – Niemcy uwielbiają ciasta, więc wokół nich powstała cała kulinarna kultura. Dlatego spróbowanie ciasta czekoladowego jest obowiązkowym punktem wizyty w Dortmundzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Gdańsk Dortmund

Popularne linie latające na trasie Gdańsk - Dortmund

Czeka Cię podróż do zachodniej części Niemiec? Trasę do Dortmundu można pokonać na kilka sposób, jednak najlepszym z nich wydaje się podróż samolotem taniej linii lotniczej. Bezpośrednie loty z Gdańska do Dortmundu Wizz Air można zakupić w naprawdę atrakcyjnych cenach, a sam przelot trwa zaledwie 1,35 h. Krótka podróż w komfortowych warunkach jest znacznie lepszym rozwiązaniem od jazdy samochodem czy pociągiem. Tanie loty do Dortmundu Wizz Air są realizowane regularnie, kilka razy w tygodniu. To niemieckie miasto cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko ze względu na liczbę zabytków i piękną architekturę, ale stanowi również ważny ośrodek przemysłu w Niemczech. Wiele osób podróżuje tam w celach służbowych, a krótki lot pozwala na zaoszczędzenie czasu. Bilety lotnicze do Dortmundu Wizz Air są dostępne od kilkudziesięciu złotych. Wszystko zależy od daty podróży i terminu zakupu biletu.

Tablica lotów:

Gdańsk Dortmund