Menu

GOL loty z Fortalezy do Natal

Pokaż filtry

Natal

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC -3
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Park Dunes

  W mieście znajduje się Parque Estadual das Dunas de Natal - drugi największy park miejski w Brazylii. Chronione są w nim wydmy i fragment lasu Mata Atlântica, znajdujące się przy wybrzeżu, wzdłuż autostrady.

 • Maior cajueiro do mundo

  W Natalu znajduje się największy na świecie nerkowiec. Drzewo jest wielkości około siedemdziesięciu zwykłych, jego obwód wynosi 500 metrów. W 1994 roku zostało wpisane do Księgi rekordów Guinnessa.

 • Ginga com tapioca

  Jeśli masz ochotę spróbować lokalnego przysmaku - zdecyduj się na ginga com tapioca. Jest to przekąska przygotowywana z ryb, podawanych z tapioką. Podobno najlepsze znajdziesz na rynku Redinha.

Co ciekawego zobaczyć w Natal?

Natal - stolica i największe miasto brazylijskiego stanu Rio Grande do Norte, znajduje się w północno-wschodniej części kraju. Jedną z najważniejszych ulic jest Via Costeira (Senador Dinarte Mariz Avenue). Ciągnie się wzdłuż wybrzeża, znajdują się przy niej najbardziej ekskluzywne hotele.

Miasto kusi turystów naturalnym pięknem, będziesz mógł podziwiać tu fantastyczne plaże. Wśród nich wymienić można Maracajaú, Ponta Negra czy Genipabu. Są tam wydmy, laguny, spokojne wybrzeże i jasny piasek. W Natalu odbywa się Carnatal, odmiana znanej w całym kraju micarety, czyli karnawału odbywającego się poza sezonem. Przyjrzeć się tej zabawie będziesz mógł w grudniu.

Natal jest najbliższą Europie i Afryce stolicą stanową w Brazylii. Najbliższym lotniskiem jest, znajdujące się w São Gonçalo do Amarante, Aeroporto Internacional Governador Aluízio Alves. Od centrum Natalu dzieli je około 25 kilometrów. Do miasta możesz się z niego dostać taksówką lub autobusem. Lotnisko obsługuje liczne połączenia wewnątrzkrajowe, a także kilka połączeń międzynarodowych. Dworzec autobusowy zlokalizowany jest o trzy kilometry od centrum miasta, codziennie oferuje kilka połączeń z dużymi miastami w innych częściach kraju.

Wśród restauracji polecanych przez podróżnych znajdziesz głównie te specjalizujące się w owocach morza. Jedną z najpopularniejszych jest, będąca filią sieci restauracji, Camaroes Potiguar (znajduje się przy Rua Pedro Fonseca Filho 8887). Zamawiając coś, pamiętaj, że podawane porcje są bardzo duże! Kolejną restauracją cieszącą się dobrą opinią jest Manary Gastronomia & Arte, zlokalizowana przy Rua Francisco Gurgel 9067. Podróżni polecają także Nau Frutos Do Mar, którą znajdziesz przy Avenida Odilon Gomes de Lima 1772.

Bardzo ciekawą opcją, jaką dają brazylijskie miasta, w tym oczywiście także Natal, jest rodízio, czyli, najprościej mówiąc, “jesz, ile chcesz”. Dotyczyć może to mięs, owoców morza, makaronów czy pizzy. Skorzystać z tej opcji jednak warto przede wszystkim w tzw. churrascarii, czyli miejscach specjalizujących się w przygotowaniu wielu gatunków mięs.

Przydatne informacje o lotniskach

Fortaleza Natal

Popularne linie latające na trasie Fortaleza - Natal