Menu

Wyloty El Yopal - Loty z El Yopal

El Yopal

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Peso kolumbijskie (COP)

 • Drewniane serce miasta

  Nazwa miasta pochodzi od drzewa „yopa”, gatunku charakterystycznego dla tej okolicy. W miejscu, w którym założono El Yopal, rósł las tych drzew. Samo słowo yopa w języku Salivas oznacza serce!

 • Miejscowość widokowa

  Warto wybrać się do miejscowości, znajdującej się w okolicy, a umieszczonej na wyższym poziomie. Zobaczysz stamtąd panoramę El Yopal i rzeki, która płynie przy mieście - piękny widok!

 • Pierwotni mieszkańcy okolicy

  Zanim założono tu miasto, w okolicy mieszkali rdzenni Indianie. Co interesujące, spożywali oni wspomniane „yopa”, czyli substancję z drzew, mającą halucynogenne właściwości.

Co warto zobaczyć w El Yopal?

El Yopal jest stolicą Casanare, jednego z trzydziestu dwóch departamentów, na które podzielona jest Kolumbia. Znajduje się w północnej części kraju i jest stosunkowo młodym miastem - zostało założone dopiero w 1915 roku. Jednocześnie jest jednym z najszybciej rozwijających się ośrodków, również jego liczba ludności stale wzrasta.

Jeszcze dwadzieścia lat temu El Yopal było sennym miasteczkiem, kojarzonym wyłącznie z rolnictwem. Dziś rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej, mieszkańcy chętnie korzystają z nocnego życia. Jest tu też dużo możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu - miasto otoczone jest piękną przyrodą - parkami naturalnymi i jeziorami.

Będąc w El Yopal warto skorzystać z dóbr oferowanych w tej części świata. Wśród najbardziej popularnych miejsc, specjalizujących się w owocach morza i rybach, wymienić można na przykład El Camaron Rojo przy Calle 7 n 21-28 Carrera 20. Podobno są najlepsze w całym kraju! Gdy z kolei masz ochotę na mięsny posiłek, wybierz się do Asadero la Mamona przy Calle 11 No 18-44. Podawane są tam tradycyjne dania, charakterystyczne dla tej części Kolumbii, oparte głównie na wieprzowinie i wołowinie. Jednym z najbardziej popularnych gatunków wołowiny jest novilla, czyli mięso z młodej krowy. Nabijane jest na długie włócznie i wolno pieczone nad ogniem.

Prawdopodobnie zastanawiasz się nad kwestią bezpieczeństwa w El Yopal. Przez ostatnie lata sytuacja w całej Kolumbii znacznie się poprawiła! Wyłącznie za ciekawą anegdotę w tym temacie powinieneś uznać to, że wielu mieszkańców będzie denerwowało się, gdy zechcesz zrobić im zdjęcie. Dlaczego? Twierdzą, że są „poszukiwani” – można by wziąć na poważnie ich stwierdzenia, gdyby nie to, że najczęściej mówią to ludzie wykonujący prace z góry skazane na zwracanie na siebie uwagi, takie jak kierowanie ruchem na parkingu w samym centrum zatłoczonego miasta. Zdecydowanie powinieneś wziąć to zatem za przejaw słynnej skłonności Kolumbijczyków do przesady, a nie realne zagrożenie.

Przydatne informacje o lotniskach w El Yopal

Popularne linie latające z El Yopal

Tablica lotów: El Yopal