Menu

Wyloty Cascavel - Loty z Cascavel

Cascavel

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-3 (lato), UTC-2 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Miejsce węża

  Cascavel to po hiszpańsku grzechotnik. Legenda głosi, że pierwsi osadnicy w miejscu dzisiejszego miasta odkryli gniazdo tych węży.

 • W hołdzie przybyszom

  Na Praça do Migrante znajduje się Pomnik Migrantów, poświęcony pierwszym osadnikom. Warto zobaczyć to miejsce o zachodzie słońca – naprawdę robi wrażenie.

 • Miasto uniwersyteckie

  W mieście funkcjonuje aż siedem ośrodków uniwersyteckich, do których uczęszcza ponad 21 tysięcy studentów. Z tego względu Cascavel określa się często mianem miasta młodych.

Co warto zobaczyć w Cascavel?

Cascavel to miasto i gmina w stanie Paraná, leżącym w południowej części Brazylii. Jest młodym i dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem, w którym przestrzeń zdominowana jest przez nowoczesne budynki i ciekawie zaprojektowane place oraz parki miejskie. 

Początkowo tereny dzisiejszego miasta zamieszkiwali rdzenni mieszkańcy Brazylii – Indianie z plemienia Kaingang. W 1557 roku Hiszpanie zaczęli kolonizować rejon, zakładając pierwszą osadę – Ciudad del Guairá. Przez wieki zdobywcy nie interesowali się tym obszarem, ale sytuacja zmieniła się na początku XX wieku, kiedy wieś wydzierżawił José Silvio de Oliveira. Dzięki jego przedsiębiorczości osadnicy zaczęli chętnie przybywać na te tereny, a wraz z nimi rosła liczba inwestycji. W latach trzydziestych napłynęło wiele polskich, niemieckich i włoskich imigrantów. 14 listopada 1951 roku Cascavel stało się samodzielnym miastem. Dzisiaj stanowi młody i prężnie rozwijający się ośrodek akademicki.

Miasto stawia na rozwój kulturalny – cyklicznie organizowane są festiwale muzyczne i filmowe, a muzea historii (Museu Histórico de Cascavel Celso Sperança, Espaço Cultural Igreja do Lago), sztuki (Museu de Arte de Cascavel), obrazu i dźwięku (Museu da Imagem e do Som) gromadzą każdego rok tysiące turystów. Warto odwiedzić też teatry – Teatro Municipal de Cascavel oraz Centro Cultural Gilberto Mayer. Miasto oprócz bogatej oferty kulturalnej zapewnia również miejsca do odpoczynku w cieniu bujnej roślinności, np. położony nad jeziorem Paulo Gorski Municipal Park jest idealny, by położyć się na kocu i odetchnąć, popijając wodę z orzecha kokosowego. Dzieciom z pewnością spodoba się również miejskie ZOO. Odwiedź też katedrę Nossa Senhora Aparecida – warte uwagi są zarówno oryginalna architektura, jak i dzieła sztuki w Casa Dirceu Rosa.

Kuchnia stanu  Paraná bazuje na daniach mięsnych. Skosztuj koniecznie barreado, czyli mięsa duszonego w glinianym garnku, podawanego z mąką z manioku i bananami. Warto poszukać również lokalu serwującego dania ze specjalnego grilla – churrasco de chão. Przysmakiem są także specjały pierwszych osadników, czyli pratos tropeiros. Gdzie zjeść? Polecamy restauracje Armazém i Portal Churrascaria.

 

Przydatne informacje o lotniskach w Cascavel

Popularne linie latające z Cascavel