Menu

Wyloty Barranquilla - Loty z Barranquilli

Barranquilla

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Peso kolumbijskie (COP)

 • Volcán del Totumo

  Godzinę drogi na południe od Barranquilla znajduje się nieaktywny, mały wulkan. Na górę prowadzą drewniane schody. Krater wypełniony jest błotem, w którym za kilka dolarów amerykańskich można pływać do woli.

 • Pierwsza linia lotnicza

  SCADTA, czyli pierwsze linie lotnicze założone w Ameryce, powstały właśnie w mieście Barranquilla w 1919 roku. Linie działają do dzisiaj pod marką Avianca, zrzeszając szereg krajowych linii w Ameryce Łacińskiej.

 • Uważaj na deszcz

  W dzielnicach oddalonych od centrum miasta kanalizacja burzowa to luksus. Jeśli więc w trakcie wędrówki po Barranquilla złapie Cię deszcz, lepiej wejdź do baru, zjedz coś dobrego i przeczekaj ulewę.

Co ciekawego zobaczyć w Barranquilla?

Ogromne miasto, w którym na cztery dni w roku mieszkańcy odkładają wszystkie obowiązki i rzucają się w wir karnawałowej zabawy. Pośród wysokich, nowoczesnych bloków wciąż pełno jest urokliwych, parterowych domków. To właśnie Barranquilla - miasto sprzeczności i doskonałego jedzenia.

Kolumbijskie miasto nad Morzem Karaibskim jest jednym z największych w kraju. Choć prawa miejskie uzyskało w 1813 roku, istnieją zapiski mówiące o żyjących tu Indianach już w 1533 roku. Działający tu port z czasem stał się jednym z docelowych dla imigrantów z Europy, szczególnie podczas wojen światowych. Dzięki morskiemu handlowi miasto zdobyło przydomek Złotej Bramy Kolumbii.

Najlepiej poznasz region, zaczynając od wizyty w Museo del Caribe. Zobaczysz narzędzia i sprzęty domowe dawnych ludów zamieszkujących te tereny, poznasz historię europejskich podbojów i zobaczysz, jakie stworzenia żyją na dnie oceanu. Usłyszysz lokalną muzykę i poznasz tutejszą kulturę.

Miasto znane jest z dobrej zabawy. To tu odbywa się Carnaval de Barranquilla, jedno z najważniejszych ludowych świąt w kraju, którego tradycje sięgają XIX wieku. Zabawa zaczyna się cztery dni przed Wielkim Tygodniem. Od niedzieli do środy miasto jest sparaliżowane. Tłumy wychodzą na ulice, by tańczyć, śpiewać i podziwiać barwne pochody. Tutejszy karnawał znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Kuchnia z Barranquilla to mieszanka smaków całego świata. Króluje oczywiście kuchnia kreolska, ale nie brakuje też dań chińskich, japońskich, brazylijskich, francuskich, włoskich czy hiszpańskich. Charakterystyczny dla Kolumbii bar z szybkim jedzeniem to frutería, miejsce, gdzie smażone w głębokim tłuszczu przekąski podawane są ze świeżo wyciskanymi sokami. Spotkasz je na każdym kroku. Jeśli zajrzysz do Los Compadres, koniecznie spróbuj empanadas - ciastek nadziewanych wołowiną, kurczakiem lub serem albo papas rellenas, czyli kulek z tłuczonych ziemniaków, nadziewanych wołowiną. Oczywiście wszystko smażone. Na szczęście sąsiedztwo Oceanu Atlantyckiego i rzeki sprawia, że najedzeni będą również amatorzy ryb. Wybór jest ogromny.

Przydatne informacje o lotniskach w Barranquilli

Popularne linie latające z Barranquilli

Tablica lotów: Barranquilla