Menu

Wyloty Antofagasta - Loty z Antofagasty

Antofagasta

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC-4 (lato), UTC-3 (zima)
  Waluta: Peso chilijskie (CLP)

 • Co znaczy Antofagasta?

  Pochodzenie nazwy miasta do dzisiaj nie jest jasne, najpopularniejsza teoria mówi, że to połączenie słów oznaczających mniej więcej “wioskę nad dużym, suchym jeziorem” w jednym z lokalnych języków.

 • Czym podróżować?

  Po mieście przemieszczać się można minibusami, które obsługują 13 tras. Dodatkowo działa tu również sieć mniejszych taksówek (wypatruj czarnych sedanów), które mają wytyczone stałe trasy.

 • La Portada

  25 km na północ od miasta znajduje się olbrzymia, naturalna skała, tworząca łuk nad brzegiem oceanu. Powstała z połączenia skał wulkanicznych i morskich osadów w wyniku wypłukiwania przez wodę. 

Co warto zobaczyć w Antofagaście?

Antofagasta  jest portowym miastem w północnej części kraju, co ciekawe, dawniej należała do Boliwii. Ze względu na swoja historię oraz gospodarcze znaczenie, miasto nazywane jest Perłą Północy.

W 1872 roku Antofagasta została wyznaczona przez boliwijski rząd jako Puerto Mayor, czyli główny port, w którym odbywał się handel nie tylko z Europą i innymi amerykańskimi miastami, ale z portami na całym świecie. Było to w dużej mierze związane z wydobyciem węgla na pobliskich terenach i eksportowaniem go na inne rynki. Z tamtego okresu do dzisiaj pozostały piękne, portowe zabudowania.

Najwięcej XIX-wiecznych wiktoriańskich budowli znajdziesz w Barrio Historico, najstarszej części miasta, tuż przy porcie. Przy Bolivar nadal stoi dworzec kolejowy z 1887 roku w kolorze butelkowej zieleni. Co prawda nie można wejść do środka, ale od zachodniej strony, przez ogrodzenie, bez problemu zobaczysz stare silniki i brytyjskie budki telefoniczne.

Ciekawe muzeum znajduje się przy Av. Balmaceda & Bolivar. W dawnym urzędzie celnym stworzono Museo Regional, w którym podziwiać można historię naturalną regionu oraz etapy rozwoju kultury na terenie dzisiejszej Antofagasty. Wśród zgromadzonych obiektów znajdują się zdeformowana czaszka, pierwsze kolonialne smakołyki czy zabawki wykonane z puszek.

Gdzie się bawić? Jeśli szukasz ciekawego miejsca, spędzając tu weekend, zajrzyj do Cafe del Sol przy Esmeralda 2013. Miejsce w tym czasie przepełnione jest muzyką i pokazami tutejszego tańca. W pozostałe dni tygodnia w przytulnych, drewnianych wnętrzach zjesz pyszne, lokalne dania. 

Gdy najdzie Cię ochotą na solidne danie z mięsem, zajrzyj do El Arriero przy Condell 2644. Soczyste steki to specjalność tego miejsca, wnętrze ma charakter rustykalny, a na samym środku znajduje się fontanna. Polecamy parrilladę - danie dla dwojga z ogromną porcją mięsa. Czym jednak byłaby podróż, gdybyś nie spróbował stołować się tak jak mieszkańcy Antofagasty? Wstąp do Don Pollo przy JS Ossa 2594. Przy małych, plastikowych stolikach, w sporym tłoku, mieszkańcy zajadają bajecznie tanie, soczyste kurczaki.  

Przydatne informacje o lotniskach w Antofagascie

Popularne linie latające z Antofagasty

Tablica lotów: Antofagasta