500 Internal Server Error

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at [no address given] to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.

Ryanair loty z Alicante do Bremy

Pokaż filtry

Brema

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Muzykanci z baśni braci Grimm

  Jednym z najbardziej popularnych pomników w Bremie jest ten przedstawiający czterech muzykantów z baśni braci Grimm. Gdy już go zobaczysz, koniecznie złap osiołka, stojącego na dole, za obie pęciny!

 • Najstarszy ratusz

  Ratusz miejski w Bremie jest najstarszym tego typu budynkiem w całej Europie. Koniecznie wejdź do środka, do zlokalizowanej w piwnicy restauracji Bremer Ratskeller i skosztuj tamtejszych sławnych śledzi!

 • Freimarkt

  W Bremie, przez dwa tygodnie października, odbywa się trzeci pod względem wielkości festiwal piwny w Niemczech. W tym czasie przyciąga do miasta ponad cztery miliony osób!

Co warto zobaczyć w Bremie?

Brema jest miastem położonym w północnej części Niemiec, w kraju związkowym o tej samej nazwie. Pierwsze wzmianki o niej pojawiły się już w ósmym wieku, a większości osób kojarzy się przede wszystkim z klubem Werder Brema, mającym w nim siedzibę.

W mieście doskonale zostały zsynchronizowane stare budynki, z tymi niezwykle nowoczesnymi. Świetnie wykorzystuje się też potencjał płynącej przez nie rzeki, a ogromne tereny zielone są wypielęgnowane i aż proszą, by na chwilę do nich wstąpić. Brema jest majestatyczna, ale z pewnością nie tak przytłaczająca, jak największe, zachodnie metropolie.

Przed miejskim ratuszem wybudowano pomnik Rolanda, gdy do niego dotrzesz i odwrócisz się plecami, Twoim oczom ukaże się wąska, sekretna uliczka –  Boettcherstrasse, łącząca centrum miasta z nabrzeżem rzeki. Jej budowę zapoczątkował Ludwig Roselius, którego dom również znajduje się w tym miejscu, warto do niego zajrzeć i obejrzeć zlokalizowane tam, piękne przedmioty. Obok domu wybudowano z kolei kurant. Co godzinę odbywa się tu spektakl – na wieży pojawiają się portrety pogromców mórz, a towarzyszy im przepiękna melodia, wygrywana przez trzydzieści porcelanowych dzwonów.

Będąc w Bremie, koniecznie wybierz się do dzielnicy Ostertor, szczególnie zaś na ulicę Ostertorsteinweg. Możesz zrobić tu zakupy w niezwykle oryginalnych miejscach i poczuć atmosferę dawnego miasta. Najbardziej polecamy Ci wybrać się do Holtorfs Heimathaven, sklepu z przyprawami, zlokalizowanego przy Ostertorsteinweg 6, a prowadzonego przez tę samą rodzinę już od czterech pokoleń!  

Chcąc wybrać się na obiad, weź pod uwagę, że prawdopodobnie nie będzie to najlżejszy posiłek w Twoim życiu. Kuchnia niemiecka, czy austriacka, które tu dominują, są za to bardzo smaczne i syte. Gdzie szczególnie warto się wybrać? Dużą popularnością cieszy się na przykład Kleiner Olymp przy Hinter der Holzpforte 20, Schuettinger Gasthausbrauerei przy Bahnhofsplatz 8 czy Edel Weiss przy Bahnhofsplatz 8.

Przydatne informacje o lotniskach

Alicante Brema

Popularne linie latające na trasie Alicante - Brema

Tablica lotów:

Alicante Brema