Menu

Wyloty - Loty z Varginha Major Brigadeiro Trompowsky

Major Brigadeiro Trompowsky

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-3 (lato), UTC-2 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Gdzie jeść?

  Brazylijczycy uwielbiają smażone i grillowane potrawy. A do tego frytki. Tanio, smacznie i w domowej atmosferze zjesz w Bar do Ernesto przy Rua Alvaro Mendes 188.

 • Miasto kawy

  Varginha jest drugim w kraju producentem kawy. Pola uprawne znajdują się właściwie wszędzie, gdzie spojrzysz. Wielu mieszkańców zatrudnionych jest w największej firmie produkującej kawę – Café Bom Dia.

 • Zoo

  Nieco na południe od centrum miasta znajduje się ogród zoo-botaniczny, w którym nie tylko spotkasz najróżniejsze zwierzęta, ale również przespacerujesz się alejkami pełnymi bujnej roślinności.

Co warto zobaczyć w Varginhi?

Miasto, jakich wiele w Brazylii, sławę zyskało w 1996 roku po serii wydarzeń, które do dzisiaj nie zostały wyjaśnione. Aby przyciągnąć turystów, Varginha postawiła na turystykę związaną z UFO. Ale to miasto ma więcej do zaoferowania.

Tzw. incydent z Varginhi odnosi się do relacji mieszkańców, którzy widzieli UFO. Jeden z kosmicznych statków miał się rozbić. Kilka osób twierdzi, że widziało tajemnicze stworzenia, które wyszły z pojazdu. Wojsko, które według mieszkańców miało zacierać ślady, wszystkiemu zaprzecza. Raport ze śledztwa przeprowadzonego w 2010 roku donosi, że trzy dziewczyny, które miały widzieć UFO, w rzeczywistości spotkały bezdomnego pokrytego błotem, wojskowe ciężarówki w środku nocy jeździły po mieście zgodnie z normalnym rozkładem pracy, a widzianymi w szpitalu dziwnymi istotami była para karłów z zagranicy.

Do dzisiaj ta historia rozpala wyobraźnię wielu poszukiwaczy UFO, którzy chętnie zaglądają do Varginhi, by samodzielnie rozwikłać zagadkę. Miasto wyszło takim turystom na przeciw. Spotkać tu można przystanki w kształcie statków kosmicznych, podobny kształt ma również jedna z wież ciśnień.

Co robić w Varginhi, jeśli temat UFO już wyczerpiesz? Zajrzyj nad malownicze jezioro Furnas, do przystani Furnas Dam, gdzie możesz wypożyczyć łódź lub narty wodne. Dla zapalonych wędkarzy wyznaczono tu miejsca, gdzie z dala od zgiełku plażowiczów mogą spokojnie łowić ryby. W przystani zjesz również pyszny obiad z lokalnych produktów.

Jeśli dopiero planujesz wyjazd, koniecznie zarezerwuj nocleg w mieście na czwartek. Co tydzień na dworcu kolejowym organizowana jest tu impreza w ramach projektu Quinta da Boa Música, podczas którego na nietypowej scenie występują lokalne zespoły.

A może jesteś fanem mocniejszego grania? W takim razie przyjedź do Varginhi na przełomie maja i czerwca, gdzie od dwóch dekad organizowany jest festiwal Roça N' Roll. Heavy metal rozbrzmiewa wtedy na polach i łąkach Varginhi. Koncertom odbywającym się na kilku scenach towarzyszą m.in. wystawy sztuki. W historii festiwalu grało już ponad 200 brazylijskich i zagranicznych zespołów.

Popularne linie latające Varginha Major Brigadeiro Trompowsky

Tablica lotów: Varginha