Menu

Wyloty - Loty z Uyuni Joya Andina

Joya Andina

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -4
  Waluta: Boliviano (BOB)

 • Objazdówka po Boliwii

  Najpopularniejszą formą zwiedzania okolicy są objazdówki organizowane za pomocą samochodów osobowych. Kierowcy – przewodnicy (pełnią także rolę mechaników i kucharzy wycieczki!) zazwyczaj zabierają ze sobą 5 pasażerów.

 • Język

  Zanim wybierzemy się do Uyuni warto odświeżyć sobie hiszpański. Jego znajomość może jednak być niewystarczająca w okolicy, bowiem mieszkające tu ludy (w większości Keczua i Aimara) posługują się własnymi językami.

 • Pieniądze

  Podczas wyprawy nad Salar należy mieć przy sobie lokalną walutę - boliwijską lub chilijską. W cenie objazdówki zawarte są opłaty za korzystanie z większości udogodnień, ale na wszelki wypadek lepiej jest mieć ze sobą drobne w portfelu.

Co warto zobaczyć w Uyuni?

Małe boliwijskie miasteczko, zamieszkiwane przez nieco ponad 10 tysięcy osób, przyjmuje każdego roku tłumy turystów. Co ciekawe – w okolicy, poza sporym targiem w centrum miasta i cmentarzyskiem starych pociągów, w zasadzie jest tylko jedna duża atrakcja – Salar de Uyuni.

Salar de Uyuni to jedna z największych atrakcji całej Ameryki Południowej. W rezultacie wyschnięcia prehistorycznego jeziora powstało największe na świecie solnisko. Skorupa pełna minerałów – potasu, sou i magnezu znana jest też z tego, że zawiera w sobie ponad 50% całych światowych zasobów litu! Uznane za największe na świecie słone morze, ma powierzchnię ponad 10 000 km² i znajduje się na wysokości 3500 m n.p.m.

Widok Salar de Uyuni na długo zapada w pamięci! Biała płachta rozciąga się aż po horyzont. Pamiętajcie o zabraniu ze sobą okularów przeciwsłonecznych - w słoneczne dni jego śnieżnobiała powierzchnia oślepia! Solnisko znajduje się na trasie wielu południowoamerykańskich objazdówek, które obejmują także zwiedzanie stolicy kraju oraz sąsiadujące z Boliwią Chile.

Przez większą część roku Salar jest suche, ale w porze deszczowej gromadzi się w nim woda i widok staje się jeszcze bardziej niesamowity. Solisko działa wówczas jak ekran, który odbija obraz gór i nieba, a w nocy nawet księżyca i gwiazd!

Popularne linie latające Uyuni Joya Andina