Menu

Wyloty - Loty z Santiago Arturo Merino Benitez

Arturo Merino Benitez

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC-4 (lato), UTC-3 (zima)
  Waluta: Peso chilijskie (CLP)

 • Stacje narciarskie

  Najbliższe stacje to Valle Nevado, Farellones, El Colorado i La Parva. Wszystkie są niesamowite, ale to właśnie Valle Nevado dzierży palmę pierwszeństwa – jest najwyżej położona, najbardziej rozwinięta i oferuje najlepsze widoki. Sezon narciarski rozpoczyna się zazwyczaj w czerwcu i trwa do września.

 • Zmiana warty

  Zmiana warty przed Pałacem de La Moneda to jedna z obowiązkowych atrakcji turystycznych. Wydarzenie zaczyna się punktualnie o godzinie 10:00 w wyznaczone dni i trwa dokładnie 30 minut.

 • Winiarnie i restauracje

  Chile jest znanym producentem win, dlatego warto skorzystać z wycieczek organizowanych przez winiarnie! W Santiago nie brakuje restauracji i kawiarni – popołudnie warto zakończyć filiżanką kawy lub tradycyjną kanapką w otoczeniu niesamowitych budowli stolicy Chile.

Co warto zobaczyć w Santiago de Chile?

Stolica Chile to imponująca metropolia! Największe miasto w kraju jest jednym z najbardziej nowoczesnych w Ameryce Południowej, a przybywających turystów oczaruje swoim wyglądem jeszcze przed wylądowaniem samolotu. Santiago położone jest bowiem w przypominającej miskę dolinie, którą otacza masywny górski łańcuch Andów.

Lądujesz w Santiago i masz przed sobą wiele możliwości spędzenia czasu. Tylko od ciebie zależy, które atrakcje turystyczne wybierzesz. Zwiedzanie zabytków i muzeów? Relaks w pięknych miejskich parkach? Odwiedzanie winnic i wykwintnych restauracji? Wypad do ośrodka narciarskiego? Wszystko to możesz zrobić w stolicy Chile.

Historyczne centrum miasta jest ciekawą mieszanką nowoczesności i tradycji. Muzea w klasycznych gmachach z XIX wieku kontrastują z nowo wybudowanymi budynkami ze stali i szkła. Koniecznie zobacz siedzibę prezydenta Chile - Palacio de la Moneda, a później przespaceruj się na główny plac, Plaza de Armas, gdzie znajduje się wspaniała katedra, Narodowe Muzeum Historyczne i Muzeum Sztuki Prekolumbijskiej. Oprócz tego udaj się na górę Cerro San Cristóbal i odwiedź Parque Metropolitano, największy park kraju o powierzchni 700 hektarów. Na zboczach góry znajduje się także ogród zoologiczny, 19 miejskich parków, 190-hektarowy las z amfiteatrem, edukacyjne ścieżki przyrodnicze i słynna kolejka linowa. Na mierzący 880 metrów szczyt prowadzą liczne piękne szlaki. Polecamy wybrać się tam wieczorem, by podziwiać piękny zachód słońca.

Popularne linie latające Santiago Arturo Merino Benitez

Tablica lotów: Santiago de Chile