Menu

Wyloty - Loty z Roatan Juan Manuel Galvez

Juan Manuel Galvez

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -6
  Waluta: Lempira (HNL)

 • Festiwal krewetek

  Jeśli lubisz owoce morza, koniecznie odwiedź Roatan w czerwcu, gdy organizowany jest tu Roatan Shrimps Festiwal. Przysmak przygotowywany jest wówczas w każdej knajpce na wiele sposobów.

 • Partyjka golfa?

  Gdy znudzi Cię leżenie na plaży albo nurkowanie, na wyspie zawsze znajdzie się jakieś ciekawe zajęcie. Jeśli masz ochotę na grę w golfa, wybierz się na pole Black Pearl.

 • Spotkaj wodza

  Masz dość turystycznych miejsc? Bay Island Adventures organizują wyprawy na Cayos Cochinos, gdzie żyją rdzenni mieszkańcy Hondurasu, lud Garifuna. Zobaczysz z bliska ich dzisiejsze życie.

Co warto zobaczyć w Roatan?

Karaibska wyspa, położona 65 km od wybrzeża Hondurasu słynie ze świetnie przygotowanej infrastruktury turystycznej. Do niedawna Roatan składała się zaledwie z kilku wiosek. Dzisiaj są tu ośrodki rekreacyjne, w których można nurkować, uprawiać sporty wodne czy wędkować. Z portu wypłynąć możesz na wyprawę po rafach koralowych, gdzie podziwiać będziesz jaskrawoczerwone ryby i koralowce.

Jedna z bardziej oryginalnych atrakcji czeka na Ciebie w Deturu Roatan. Jeśli nurkowanie nie jest twoją mocną stroną, tu zobaczysz to, co Cię zazwyczaj omija. Wybierz się w rejs łodzią ze szklanym dnemi obserwuj z bliska podwodne życie zwierząt. To także świetna propozycja dla rodzin z dziećmi.

Zajrzyj do rajskiego ogrodu Blue Harbor Tropical Arboretum. Podczas nietypowej wycieczki po owocowym sadzie i oranżerii poznasz tutejsze owoce - mango, różowe grejpfruty czy carambole – charakterystyczne owoce o podłużnym kształcie i przekroju pięcioramiennej gwiazdy. Miejsce zachwyca również obserwatorów ptaków, które mieszkają w pobliżu tutejszego stawu.

Jeśli nie masz lęku wysokości i chcesz poczuć się jak król dżungli, mamy dla Ciebie idealną propozycję. W Jungletop Zipline wybierzesz się z przewodnikiem na wyprawę po dżungli. Ale nie będzie to zwykły spacer. Na trasie czekają wiszące, bambusowe mosty oraz jazda na linie. Podczas spaceru towarzyszyć wam będą wesołe kapucynki, które chętnie zaprzyjaźniają się z ludźmi. Polecamy dorosłym i starszym dzieciom.

Chcesz nurkować z delfinami? Tutejsze co prawda nie są nauczone typowych sztuczek - na widok aparatu nie dają ludziom całusa, ale za to uwielbiają się bawić. Nie bój się pomachać im wodorostami, prawie pewne że zareagują na takie wezwanie do zabawy.  

Gdy zgłodniejesz po całym dniu wrażeń, skuś się na popisowe danie lokalnej kuchni - zupę z owoców morza - krabów, krewetek, małży oraz ryb. Polecamy wizytę w Roatan Oasis przy Careterra Principal. Natomiast doskonałej, kreolskiej kuchni, na dodatek w niskich cenach, skosztujesz w Creole's Rotisserie Chicken przy West End Road.

Popularne linie latające Roatan Juan Manuel Galvez