Menu

Wyloty - Loty z Raleigh-Durham Intl Airport

Raleigh-Durham Intl Airport

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC-4 (lato), UTC-5 (zima)
  Waluta: Dolar amerykański (USD)

 • Miasto muzyki

  Latem w mieście odbywa się ponad 100 koncertów na świeżym powietrzu. Jeśli kochasz muzykę, musisz pójść przynajmniej na jeden z nich. Lista pod linkiem: www.themostnc.com.

 • Za miasto

  Niedaleko miasta znajduje się historyczne gospodarstwo Yates Mill Gristmills, gdzie zobaczyć można wodny młyn z 1756 roku. W sezonie odbywają się tu pokazy kostiumowe. 

 • Dla aktywnych

  W okolicy poprowadzono niemal 300 kilometrów pieszych i rowerowych szlaków (np. Greenway Trail Neuse), znajdują się tu również jeziora, ścianki wspinaczkowe i park BMX.

Co warto zobaczyć w Raleigh?

Położone we wschodniej części Stanów Zjednoczonych Raleigh jest miejscem, które przyciąga nieskalaną okoliczną przyrodą, miłością do muzyki oraz kultury barbecue. W stolicy stanu Karolina Północna nie można się nudzić – atrakcje znajdą tu zarówno wielbiciele aktywnego wypoczynku, jak i jedzenia.

Miejscowość założona została w 1792 roku jako Sir Walter Raleigh na cześć angielskiego żeglarza, inicjatora pierwszej nieudanej próby kolonizacji wybrzeża Karoliny Północnej pod  koniec XVI wieku. W okresie wojny secesyjnej miasto ominęły zniszczenia wojenne, dlatego podziwiać można wybudowane na początku XVIII wieku budynki, np. imponujący North Carolina State Capitol. Do lat 60. XX wieku mieszkało tu zaledwie ok. 100 tys. osób. Obecnie jest to jeden z najszybciej rozwijających się ośrodków miejskich w kraju, który przyciąga atrakcyjnymi warunkami życia i pracy oraz przyrodą i tolerancyjną atmosferą.

Jakie atrakcje oferuje Raleigh? W sezonie letnim każdego dnia natknąć się tu można na koncerty na świeżym powietrzu, które są ulubioną rozrywką mieszkańców. Miasto jest też skarbnicą muzeów i galerii. Warto wybrać się zwłaszcza do M.T. Pope House Museum, Muzeum Historii Karoliny Północnej, galeria sław sportu North Carolina Sports czy XIX-wieczny sklep z narzędziami, gdzie dziś mieści się Muzeum Miasta Raleigh. Must see jest też kompleks muzealny The Fuquay-Varina, Muzeum Pożarnictwa przy centrum szkoleniowym strażaków czy North Carolina Railroad Museum i New Hope Valley Railway, gdzie można zobaczyć zabytkowe urządzenia kolejowe.

Co tu zjeść? Grillowane mięso, ponieważ barbecue to dla mieszkańców miasta coś więcej niż sposób przygotowania jedzenia. To kultura, która zakłada wspólne biesiadowanie i celebrowanie chwil na świeżym powietrzu. Dania z rusztu przygotowuje się tu na węglu drzewnym przez długi czas na dwa sposoby - wschodni i Lexington. Pierwszy zakłada pieczenie całej świni i serwowanie pokrojonego mięsa w bułce z sosem z octu oraz pieprzu (bez ketchupu). W drugim wykorzystuje się pieczoną i posiekaną karkówkę z sosem z octu, pieprzu, brązowego cukru i pomidorów. Do mięsa podaje się fasolę, rzepę, ziemniaki, makaron z serem club pudding bananowy. Gdzie skosztować tych specjałów? Polecamy Aviator SmokeHouse, Backyard Bistro, Big Al’s Bbq oraz Brew N Que.

Popularne linie latające Raleigh-Durham Intl Airport