Menu

Wyloty - Loty z Popayan Guillermo León Valencia

Guillermo Leon Valencia

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Peso kolumbijskie (COP)

 • Wielki Tydzień

  Jednym z istotniejszych świąt w mieście jest Wielki Tydzień - w jego okresie zjeżdżają tu tysiące ludzi, by uczestniczyć w słynnych procesjach. Wtedy też odbywa się festiwal muzyki religijnej.

 • Miniatura miasta

  El Pueblito Patojo to jedna z popularniejszych atrakcji w Popayán. Znajduje się w sąsiedztwie La Pamba, a mieszczą się w niej miniatury wszystkich najważniejszych punktów w mieście. 

 • Punkt widokowy na szczycie piramidy

  U zbiegu Carrera 2a i Calle 1a znajduje się El Morro de Tulcan, pełniąca rolę punktu widokowego i miejsca spotkań mieszkańców. Zobaczysz tu także pomnik założyciela miasta Sebastiana de Belalcazara.

Co warto zobaczyć w Popayan?

Popayán jest stolicą kolumbijskiego departamentu Cauca, zlokalizowanego w południowo - zachodniej części kraju. Pomimo tego, że jest stosunkowo niewielkim miastem, przez cały rok tętni życiem. Silnie zakorzeniona tradycja religijna miesza się tu z kulturą nowoczesną i sztuką uliczną.

Popayán jest bardzo popularnym miastem, ze względu na piękną, kolonialną architekturę, z charakterystycznymi wpływami hiszpańskimi. Może pochwalić się świetnie zachowaną historyczną częścią miasta. Od siedemnastego wieku mieszkańcy i władze miasta starają się zachować biel elewacji budynków. Sami twierdzą, że robią to głównie po to, aby uświetnić obchody Świąt Wielkanocnych. Z powodu tej dbałości miasto nazywane jest często La Ciudad Blanca - białym miastem.

Kuchnia i produkty tu wytwarzane znane są w całej Kolumbii, a także poza nią. W Popayán ma miejsce bardzo wiele wydarzeń, mających na celu promowanie smaków regionu. Przykładem może być odbywająca się co roku we wrześniu impreza, na której prezentowane są nowe produkty, będące efektem długotrwałych debat i badań, odbywających się na Narodowym Kongresie Gastronomicznym. Podczas wydarzenia mają miejsce konferencje, warsztaty i degustacje. Podkreślana jest tutaj waga smaków i zapachów jedzenia, ale także, a może przede wszystkim, jego znaczenie w lokalnej kulturze. O tym, jak znaczące miejsce na gastronomicznej mapie świata zajmuje Popayan świadczy fakt, że został mu przyznany tytuł miasta kreatywnego gastronomicznie (Creative City of Gastronomy) według stowarzyszenia UNESCO.

Gdzie zatem wybrać się, aby coś zjeść? Z powodu wagi jaką miasto przywiązuje do kuchni, znajdziesz tu wiele świetnych restauracji. Jednym z najbardziej popularnych miejsc jest Mora Castilla przy Calle 2 4-44. Zjesz tu regionalne przekąski oraz napijesz się wielu rodzajów drinków. Na pizzę zajrzyj do restauracji i pizzerii Italiano, zlokalizowanej przy Calle 4 8 - 83. Jeśli po całym dniu będziesz wyjątkowo głodny, koniecznie udaj się do La Cosecha Parrillada Centro przy Calle 4 7-79. Porcje są bardzo duże, a potrawy niezwykle smaczne!

Popularne linie latające Popayan Guillermo León Valencia