Menu

Wyloty - Loty z Parintins Julio Belem

Julio Belem

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC -4
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Romantyczny rejs

  W Parintins zatrzymują się luksusowe promy, podczas rejsów po Brazylii. Organizatorzy proponują wiele możliwości, wycieczki trwają od sześciu do dwudziestu pięciu dni. Zdecydowanie warto się wybrać!

 • Wycieczka po miasteczku

  Po Parintins poruszają się małe pojazdy – tuk tuki, które zapewniają tanie i szybkie przemieszczanie się. Dzięki nim możesz zwiedzić okolicę, zauważając dużo więcej niż w przypadku podróżowania samochodem.

 • Obłędnie smaczny deser

  Podczas pobytu w Parintins, warto wypróbować brazylijski deser – Brigadeiro. Jest to rodzaj ciasta, o niezwykle intensywnym, czekoladowym smaku – dodanie energii i poprawa humoru gwarantowane!

Co warto zobaczyć w Parintins?

Parintins – miasto w brazylijskim stanie Amazonas, położone na wyspie Tupinambarana nad rzeką Amazonką. Jest ono definiowane przez dwa kolory – niebieski i czerwony. Co ciekawe, w Parintins zobaczysz Coca-Colę w wydaniu niebieskim!

Miasto znane jest przede wszystkim z organizowanego tu wydarzenia promującego jego tradycję kulturową - Festiwalu Folclórico de Parintins, odbywającego się w czerwcu. Jest to druga, pod względem popularności, impreza w Brazylii. Wyprzedza ją tylko karnawał, odbywający się w Rio de Janeiro. Zabawa trwa trzy dni i zachęca do udziału kolorowymi paradami oraz pokazami ekstrawaganckiego, regionalnego tańca.

Otoczenie miasta stanowią lasy, rzeka i wyspy – do dziś mieszkańcy chętnie przemieszczają się statkami rzecznymi.  Wzdłuż regionu rozciąga się pasmo górskie, które wraz ze znajdującym się tu jeziorem Valéria tworzy piękne miejsce, bardzo licznie odwiedzane przez turystów. Latem, nadrzeczna plaża przyciąga mieszkańców i przyjezdnych. Są tu idealne warunki do pływania lub, po prostu, do obserwowania poruszających się po rzece statków i łódek.

Centralnym punktem miasta jest plac imienia Najświętszego Serca Pana Jezusa, na którym znajduje się miejska katedra. Przy porcie odbywa się pchli targ, na którym kupisz wszystko – maski karnawałowe, biżuterię, a także wytwory lokalnych artystów. Wiele przedmiotów sprzedawanych jest tu bezpośrednio ze ślicznych, kolorowych łódek.

Parintins jest niedużym miasteczkiem, nie znajdziesz tu więc ogromnej liczby restauracji, jednak mimo to warto wybrać się tu na obiad lub kolację poza domem. Wzdłuż nabrzeża i parę przecznic dalej zlokalizowanych jest kilka miejsc, specjalizujących się w owocach morza i potrawach mięsnych. Smacznych potraw możesz spodziewać się między innymi w Restaurante da Vania przy Rua Rio Branco 669 lub w Kuiu przy Praca Cristo Redentor 6.

Popularne linie latające Parintins Julio Belem