Menu

Wyloty - Loty z Pucallpa David Abensur Rengifo

David Abensur Rengifo

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański, keczua i ajmara
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Sol (PEN)

 • Zdjęcie z anakondą

  W okolicy miasta - po drugiej stronie rzeki - znajduje się kolejny, po parku naturalnym, park zwierząt. Możesz w nim nakarmić ręką tukany, zrobić sobie zdjęcie z anakondą, a nawet spróbować krokodyla!

 • Baza wypadowa

  Pucallpa jest świetną bazą wypadową dla Ciebie, jeśli chcesz zwiedzić dżunglę amazońską. Rzeka przy mieście - Ucayali może stać się natomiast dla Ciebie  początkiem drogi do wód Amazonki.

 • Oryginalne przekąski

  Pucallpa, podobnie jak inne miasta w Peru, oferuje oryginalne przekąski, o których istnieniu możesz nie mieć pojęcia. Wśród nich wymienić można takie rarytasy jak żuki, mięso żółwia czy tapira!

Co warto zobaczyć w Pucalpie?

Pucallpa położona jest w północno - wschodniej części Peru, jest stolicą departamentu Ucayali oraz prowincji Coronel Portillo. Znajduje się przy lewym brzegu rzeki Ucayali.

Do Pucallpy możesz dostać się najróżniejszymi drogami - powietrzną, lądową, a nawet wodną! Najbliższym lotniskiem jest Aeropuerto Internacional Capitán FAP David Abensur Rengifo. Znajduje się ono na terenie samego miasta i obsługuje połączenia wewnątrzkrajowe do różnych części Peru, głównie jednak do jego stolicy. Do miasta prowadzi także droga lądowa, za pośrednictwem której do miasta z Limy dostaniesz się w około 18 godzin. Jak wspomnieliśmy, trzecim sposobem na dotarcie do Pucallpy jest wybór wodnego środka transportu, tą drogą możesz dostać się z miast takich jak Iquitos czy Leticia.

Popularnym sposobem poruszania się po mieście są tak zwane mototaxis. Są to trzykołowe pojazdy, zabierające najczęściej jednego pasażera. Po mieście poruszają się także Collectivos, czyli samochody prywatne, których właściciele wożą chętnych, pobierając niewielkie opłaty. Uważaj jednak! Bywają one mocno zatłoczone, ponieważ kierowcy zabierają tyle osób, ile mogą, a czasem nawet więcej. Jeśli jednak preferujesz turystykę pieszą, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość - stare miasto jest na tyle małe, że spokojnie możesz zwiedzić je, spacerując.

Jeśli w podróż wybierasz się z dzieckiem, z pewnością dobrą opcją będzie wycieczka do miejskiego zoo - parku naturalnego. W ogrodzie dziecko będzie mogło nakarmić zwierzęta i obejrzeć je z bliska. Nie zapomnijcie zajrzeć do historycznej części!

Około pięć kilometrów od miasta znajduje się jezioro Yarinacocha. Jest to świetna propozycja na jednodniową wycieczkę. Możesz się zrelaksować, czy zjeść obiad w tych jakże sprzyjających warunkach przyrody. Do jakiej restauracji zatem możesz się tu wybrać? Podróżni polecają Anacondę przy Malecon Puerto Callao, specjalizującą się w kuchni peruwiańskiej.

Popularne linie latające Pucallpa David Abensur Rengifo