Menu

Wyloty - Loty z Silvio Name Junior

Silvio Name Junior

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-3 (lato), UTC-2 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Gorące źródła

  Około piętnastu kilometrów od miasta znajduje się park wodny Solar das Aguas Calientes, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Są tu zjeżdżalnie i liczne baseny, w tym te z naturalnymi, gorącymi źródłami.

 • Festiwal dwóch narodów

  W sierpniu, odbywa się festiwal japońsko-brazylijski. Podkreśla on istotę tej kultury w mieście, ponieważ mniejszość japońska, mieszkająca w Marindze, jest trzecią pod względem liczebności w kraju.

 • Największy festiwal

  W czerwcu w Marindze odbywa się Música Cidade Canção. Jest to największy festiwal w południowej części Brazylii, corocznie przyciągający do miasta wielu entuzjastów muzyki.

Co warto zobaczyć w Marindze?

Maringá to trzecie pod względem wielkości miasto w brazylijskim stanie Paraná. Nazywana jest miastem muzyki, między innymi dlatego, że swoją nazwę zawdzięcza piosence. Utwór ten poświęcony był miłości autora do Marii do Ingá i był niezwykle popularny w czasie, gdy miasto zostało założone.

Maringá, podobnie jak cały stan, w którym się znajduje, charakteryzuje się różnorodnością narodowościową, bogactwem kulturowym i bardzo wysokim poziomem życia. Mieszkańcy miasta są jednymi z najlepiej wykształconych w kraju, znajduje się tutaj także siedziba stanowego uniwersytetu – Universidade Estadual de Maringá. Komunikacja miejska jest bardzo dobrze zorganizowana, a nowoczesna architektura przywodzi na myśl europejskie miasta.

Dzięki swojej bogatej i bujnej roślinności, Maringá uznawana jest za jedno z najbardziej zielonych miast na świecie. Największe parki to Horto Florestal, Parque do Inga czy Bosque II, znany również jako Parque dos Pioneiros. Poza nimi, na każdym kroku zobaczysz inne mniejsze lub większe skwery i nie będziesz mógł narzekać na brak miejsca do odpoczynku.

Oprócz dużej ilości terenów zielonych, Maringę wyróżniają także inne ciekawe fakty. Pierwszym z nich jest to, że przecina je Zwrotnik Koziorożca. Punkt ten został oznaczony specjalną tablicą informacyjną. Kolejną rzeczą jest wyjątkowy budynek miejskiej katedry. Catedral Basílica Menor de Nossa Senhora da Glória ma 124 metry wysokości!

W Marindze nie zabraknie Ci miejsc ze świetnym jedzeniem, szczególnie jeśli będziesz chciał zdecydować się na kuchnię lokalną. Bardzo popularnymi restauracjami z brazylijskim jedzeniem, których fenomenalna jakość znana jest w całym kraju, są Boteco do Neco przy Avenida Tiradentes 133, Habanero Grill przy Avenida Maua 2694 czy bar ze znakomitymi stekami Silvan Cult przy Avenida Tiradentes 789.

Popularne linie latające Silvio Name Junior