Menu

Wyloty - Loty z Columbus Rickenbacker

Rickenbacker

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC-4 (lato), UTC-5 (zima)
  Waluta: Dolar amerykański (USD)

 • Armia ochotników

  W czasach wojny domowej w Columbus znajdowała się główna baza ochotniczej armii Unii. Mieszkało tu ok. 26 tys. żołnierzy. W mieście znajduje się największy wojenny cmentarz, pochowano tu ponad 2 tys. żołnierzy Konfederacji.

 • Columbus

  Skąd wzięła się nazwa miasta? Choć Columbus założone zostało dopiero w 1812 roku, kilka wieków po tym, gdy do Ameryki przybyli pierwsi Europejczycy, miasto nosi imię na cześć odkrywcy, Krzysztofa Kolumba.

 • Jedno z najlepszych

  W 2016 roku amerykański Money Magazine zaliczył Columbus do listy najlepszych największych miast - The 6 Best Big Cities. Jego głównymi zaletami mają być wysoko wykwalifikowani pracownicy oraz duży wzrost płac.

Co warto zobaczyć w Columbus?

Jako stolica stanu, Columbus jest najludniejszym miastem w Ohio, Żyje tu blisko 900 tys. mieszkańców. Gdy zakładano miasto w 1812 roku, istniały tu tylko tereny łowieckie. Przez pierwsze lata Columbus nie miało szczęścia - miasto nawiedzały epidemie gorączki i cholery. Miasto zasiedlili przede wszystkim emigranci z Irlandii i Niemiec. Pierwsi zajęli tereny na północy, a drudzy - na południu. Tak powstały dwie enklawy.

Columbus jest miastem festiwali. W połowie maja odbywa się tu trzydniowy Rock on the Range, jeden z największych rockowych festiwali w kraju. Następna okazja do świętowania jest w czerwcu - Festiwal Park Street odbywa się w dzielnicy North Market. Zarówno na ulicy, jak i w pobliskich barach, na gości czeka mnóstwo atrakcji. W tym samym miesiącu jest jeszcze jedna z największych gejowskich parad w regionie oraz Community Festival, trzydniowa impreza muzyczna, podczas której można kupić rękodzieło i bawić się przy muzyce, a na najmłodszych czeka malowanie ciała. Wolisz muzykę jazzową? Odwiedź Columbus w lipcu. Oprócz uczty dla ducha serwują tu wtedy wyśmienite żeberka.

Jeśli lubisz jeść, również znajdziesz coś dla siebie w Columbus. W połowie lipca i stycznia odbywa się tu Restaurant Week, w którym uczestniczy za każdym razem blisko 50 restauracji, a gości liczy się w dziesiątkach tysięcy.

Mieszkańcy Columbus uwielbiają odpoczywać na świeżym powietrzu. I nie ma się co dziwić, bo w mieście nie brakuje zadbanych publicznych parków. W jednym z ich, przy stacji metra Battelle-Darby Creek mieszka nawet rodzina żubrów. Park znajduje się w południowo-zachodniej części miasta. Z kolei w pobliżu centrum, na Whittier Penisula, znajduje się park słynący z żyjącego tu ptactwa. A jeśli chcesz spotkać większe zwierzęta, zajrzyj do Columbus Zoo. Żyją tu m.in. goryle, niedźwiedzie, tygrysy, kangury.

Tablica lotów: Columbus (OH)