Menu

Wyloty - Loty z Klagenfurt Airport

Klagenfurt Airport

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Raj dla smakoszy

  W czwartki i soboty między 6 a 13 na targu Benediktinermarkt można kupić świeże produkty spożywcze od producentów z Karyntii, Słowenii czy Włoch.

 • Kolorowy czas

  Latem w Klagenfurcie organizowany jest międzynarodowy festiwal bodypaintingu. Odbywają się wtedy m.in. koncerty i występy artystyczne na świeżym powietrzu.

 • Mini świat

  Pod miastem znajduje się park miniatur Minimundus, w którym zobaczyć można niemal 200 modeli znanych światowych budynków wykonanych w skali 1:25.

Co warto zobaczyć w Klagenfurcie?

Będące stolicą austriackiej Karyntii Klagenfurt am Wörthersee jest przykładem wielokulturowości. W architekturze i kuchni znaleźć można tu bowiem wpływy karynckie, włoskie oraz słoweńskie. Czym może cię zaskoczyć to alpejskie miasto o południowym temperamencie?

Położony na południu Austrii, nad turkusowym jeziorem Wörthersee Klagenfurt nazywany jest perłą renesansu. To właśnie włoskim architektom z tej epoki zawdzięcza bowiem najpiękniejsze i najbardziej znane place, dziedzińce oraz budynki Starego Miasta (Innere Stadt), np. Neuer Platz czy Alter Platz. Wśród zabytków prym wiodą z pewnością także katedra pw. świętych Piotra i Pawła (Klagenfurter Dom), ratusz (Rathaus Klagenfurt), kościół Johanneskirche oraz XV-wieczny Haus zur Goldenen Gans, czyli najstarsza kamienica w mieście. Warto również zobaczyć fontannę Lindworm z kamiennym smokiem, który jest jednym z symboli miasta.

Miłośnicy kultury powinni wybrać się do Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Krajowego z wykopaliskami z czasów rzymskich, a także do Muzeum Diecezjalnego oraz na wystawę do Landhausgalerie. Osoby preferujące aktywy wypoczynek nie będą się nudzić nad najcieplejszym w Alpach jeziorem. Można tam spędzić czas, leniuchując na doskonale przygotowanej plaży, pływać lub wypożyczyć sprzęt do sportów wodnych. W okolicach miasta znajduje się wiele tras rowerowych, a także turystycznych po górach Karawanki. Z myślą o biegaczach stworzono tu natomiast atrakcyjną trasę półmaratonu.

Lokalnej kuchni można skosztować m.in. w restauracjach przy deptakach Alter Platz, Kramergasse oraz Wiener Gasse. Wśród typowych dla miasta dań wymienić trzeba różnego typu kiełbasy, sery (np. Gelundener creme spezial), sznycle oraz kluski (np. Kasnudeln z serem). Doskonałym miejscem na taką biesiadę są typowe dla Alp gospody, warto wybrać się np. do Bierhaus zum Augustin, Gasthaus im Landhaushof czy Gasthaus Wispelhof. Wśród deserów prym wiodą strudel z jabłkami oraz Reindling (ciasto z cynamonem i rodzynkami), które można kupić m.in. w Der Bäcker Legat. Miłośnicy kuchni adriatyckiej bez problemu znajdą restauracje włoskie, np. Osteria Veneta Klagenfurt czy Osteria Panta Rhei.

 

Popularne linie latające Klagenfurt Airport