Menu

Tanie loty z Keflavik Airport do Zakintos Dionysios Solomo

Pokaż filtry

Zakintos

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: grecki
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Gdzie na imprezę?

  Imprezowe życie wyspy toczy się przede wszystkim w mieście Laganas na południowo-wschodnim brzegu wyspy. Największą popularnością cieszą się kluby pod chmurką.

 • Plaża bez turystów

  Oczywiście, na Zakynthos nie ma plaż, gdzie nie pojawiają się ludzie. Można jednak znaleźć takie, gdzie plażowiczów jest znacznie mniej. Polecamy Ambolua na północnym wybrzeżu, w pobliżu miasteczka Nemerilos.

 • Galazia Spilia

  Na wschodnim wybrzeżu przylądka Skinari znajdują się Błękitne Jaskinie utworzone przez erozję. Nazwa odnosi się do koloru, którym wypełniają się wnętrza jaskiń dzięki turkusowemu kolorowi morza.

Co warto zobaczyć w Zakynthos?

Dość mała, grecka wyspa zaskakuje zróżnicowaną roślinnością. Na zachodzie przeważają klify i górzysty teren, natomiast wschód to piękne, piaszczyste plaże. Centralną część wyspy zagospodarowano na winnice, natomiast na południu spotkać można…  żółwie. 

Miasto Zakynthos uległo dużym zniszczeniom podczas trzęsienia ziemi w 1953 roku. Z czasem próbowano odtworzyć dawną architekturę. W centrum miasta zobaczysz wiele pięknych budowli, ale najciekawiej jest na szczycie zalesionego wzgórza. Roztacza się stąd wspaniała panorama Zakynthos i całej wyspy. To nie jedyna nagroda za spacer pod górę. Na wzniesieniu znajduje się stara wenecka forteca, wybudowana w miejscu starożytnej cytadeli.

Najpiękniejsza plaża na wyspie, Navagio, Zatoka Wraku, zwana jest również zatoką przemytników. Legenda głosi, że znajdujący się tu wrak statku należał do przemytników. Nie sposób dostać się tu spacerem z wyspy, ponieważ plaże okalają olbrzymie skały. Zostaje tylko droga morska. 

Uroku nie można odmówić również plaży Gerakas na południu, gdzie wstęp jest biletowany, a turyści nie mogą spędzać tu więcej niż trzy godziny. Nocą wstęp jest wzbroniony. Wszystko z troski o mieszkające tu żółwie morskie caretta. Ich spokoju strzegą przez cały czas wolontariusze. 

Jeśli szukasz tradycyjnej, zakyntoskiej wioski, wybierz się na półwysep Keri na południu. Zachowały się tam domy, latarnia morska i stary port, które nie uległy zniszczeniu podczas trzęsienia ziemi w 1953 roku. Jeśli nie masz lęku wysokości, polecamy wspiąć się na latarnię morską, skąd roztacza się piękny widok na okolicę. Zajrzyj do któregoś z pobliskich gajów oliwnych, by kupić doskonałą, tutejszą oliwę prosto od rolników. Podobną architekturę zobaczysz w drugiej wiosce, która przetrwała do dzisiaj – to Volimes, znajdująca się na północnym krańcu wyspy.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Zakintos

Znajdź nocleg w Zakintos