Menu

Wyloty - Loty z Juliaca Inca Manco Capac

Inca Manco Capac

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański, keczua i ajmara
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Sol (PEN)

 • Taksówki

  Po mieście można poruszać się lokalnymi autobusami, ale rozmieszczenie przystanków jest dla turystów spora zagadką. Łatwiejsze i stosunkowo tanie jest jeżdżenie zamkniętymi motorikszami.

 • Pamiątki

  Juliaca oferuje to, co w peruwiańskiej kulturze najlepsze - ciepłe wełniane swetry i skarpety. Oryginalne, ręcznie robione, dostaniesz w każdą niedzielę na targowisku w centrum miasta.

 • Rejs po Titicaca

  Jezioro robi ogromne wrażenie, dlatego nic dziwnego, że miejscowi organizują rejsy wycieczkowe. To doskonały sposób na zwiedzenie całego nadbrzeża i podziwianie wysepek.

Co ciekawego zobaczyć w Juliace?

W Andach Środkowych, na południu Peru, w pobliżu jeziora Titicaca znajduje się Juliaca - największe miasto w regionie, założone w 1826 roku. Dawniej słynęło z produkcji skarpet, swetrów i rękodzieła. Dziś jest świetną bazą wypadową dla turystów planujących zwiedzanie tradycyjnych peruwiańskich wiosek oraz pozostałości po czasach inkaskich.

Stare miasto w pełnej okazałości zobaczysz, spacerując po Plaza de Armas. Znajduje się tu kościół Santa Catalina, zwany również Białym Kościołem z Juliaki. Jego budowę rozpoczęli jezuici w 1649 roku, ale zakończenie prac nastąpiło dopiero 125 lat później. We wnętrzu zachowały się barokowe malowidła.

Jak przystało na mieszkańców Ameryki Południowej, mieszkańcy Peru potrafią się bawić. Nie inaczej jest w Juliaca. Każdego roku, od lutego do marca, trwa tu pełen barw, tańca i śmiechu karnawał. Mieszkańcy przebierają się w kolorowe kostiumy i tańczą na ulicach. Wielu z nich kultywuje tradycję lokalnego tańca, charakterystycznego dla regionu płaskowyżu Collao. Pochodzi on od buntowniczego ludu Collao, dawniej zamieszkującego ten obszar i walczącego z Inkami.

Będąc w Juliaca, zarezerwuj kilka godzin na wyprawę do ruin Sillustani. To preinkaskie cmentarzysko plemienia Kolla. Indianie ci mieli nietypowy sposób chowania zmarłych - ciała bliskich składali w rodzinnych grobowcach w kształcie wież noszących nazwę chullpas. Miejscu klimatu dodaje położenie - cmentarzysko znajduje się na niezamieszkałym wzgórzu, z trzech stron otoczonym piękną
laguną.

Tradycyjna peruwiańska kuchnia jest prosta i sycąca. Po całym dniu zwiedzania polecamy wizytę w Restaurant Trujillano przy Jr. San Roman, gdzie zjesz pysznego pstrąga z zapiekanką ziemniaczaną lub ryż z jajkiem i bananem. Jeśli przemarzniesz wieczorem, zajrzyj do El Tablon przy C.C. Real  Plaza, gdzie podają wyśmienity, rozgrzewający rosół z kury.

Popularne linie latające Juliaca Inca Manco Capac

Tablica lotów: Juliaca