Menu

Wyloty - Loty z Presidente Castro Pinto

Presidente Castro Pinto

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC -3
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Brama do słońca

  Miasto leży na przylądku wysuniętym najdalej na wschód w Ameryce Południowej. Właśnie z powodu swojego położenia, nazywane jest bramą do Słońca, ponieważ to tu wstaje ono najwcześniej na kontynencie.

 • Rowerowe zwiedzanie

  Zamiast komunikacji miejskiej albo spaceru w João Pessoa możesz wybrać rower. Miasto, jako trzecie w kraju, oferuje wypożyczanie tego środka transportu w kilku miejscach w obrębie centrum.

 • Żółwi dom

  Na plażach zlokalizowanych przy João Pessoa żółwie zakładają swoje gniazda. Jeśli więc zawsze chciałeś zobaczyć, jak wykluwają się ich młode - to miejsce poleca się na wycieczkę i obserwację!

Co warto zobaczyć w João Pessoa?

João Pessoa - stolica i centrum biznesowe stanu Paraíba, położona na północno - wschodnim wybrzeżu. Ma w sobie wszystko, czego możesz oczekiwać - niewielkie stare miasto, piękne plaże, a nawet własną wyspę.

Jest trzecią najstarszą stolicą stanu w Brazylii, jednocześnie uznawane jest za najbardziej zielone miasto w kraju, głównie z powodu parku o powierzchni ponad 515 hektarów, znajdującego się w samym centrum - Jardim Botânico Benjamim Maranhão. Zostało także zakwalifikowane jako jedno z najlepszych i najprzyjaźniejszych miejsc do spędzenia emerytury!

Miasto jest spokojne i czyste, spędź dzień odpoczywając na jednej z plaż. Większość charakteryzuje się białym piaskiem i rajsko niebieską wodą. Którą plażę wybrać? Wśród wielu miejsc wymienić można na przykład Tambaú, znajdującą się w dzielnicy miasta o tej samej nazwie, Cabo Branco, która swoją nazwę zawdzięcza ulicy, przy której się znajduje, czy plażę Bessa rozciągającą się między innymi wzdłuż Av. Arthur Monteiro de Paiva i Av. Gov. Argemiro de Figueiredo.

Zainteresowany smakiem nocnego życia w Brazylii? W João Pessoa mieszkańcy polecają bar Cervejaria Devassa Joao Pessoa przy Rua Professora Maria Sales 261. Jest on rekomendowany ze względu na duży wybór dobrego piwa, przekąski i świetną atmosferę. Jeśli więc jesteś fanem tego trunku, albo po prostu nie lubisz wieczorami zostawać w hotelu - koniecznie zajrzyj do tego miejsca.

Głodny? Świetnie, jeśli szukasz eleganckich restauracji mamy dla Ciebie dwie rekomendacje. Pierwsza z nich - Nau Frutos do Mar przy Rua Lupercio Branco 130 - specjalizuje się, jak sama nazwa wskazuje, w owocach morza, a także w kuchni brazylijskiej. Kolejną, do której warto się wybrać, jest Adega do Alfredo przy Rua Coracao de Jesus, w której także skosztujesz kuchni brazylijskiej i śródziemnomorskiej. Jeśli zależy Ci, by zjeść szybko, ale także smacznie - zajrzyj do Empadinhas Barnabe przy Rua Juvenal Mario da Silva 670, gdzie podawane są przekąski typowe dla tego regionu.

Popularne linie latające Presidente Castro Pinto