Menu

Wyloty - Loty z Ipatinga Usiminas

Usiminas

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-3 (lato), UTC-2 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Mekka kawy

  Region, w którym znajduje się Ipatinga, słynie ze znakomitej kawy. Jeśli więc jesteś fanem tego napoju, koniecznie korzystaj z jej dobrodziejstw, a także zabierz trochę ziaren ze sobą do domu!

 • Znakomite jedzenie

  Mieszkańcy okolicy słyną ze swoich niezwykłych umiejętności gastronomicznych. Będąc tu, przygotuj się na prawdziwą, południowoamerykańską ucztę. Główne składniki to wieprzowina, fasola, ryż czy banany.

 • Wyjątkowy stan

  Minas Gerais jest wyjątkowym stanem. Na jego terenie znajduje się najwięcej miejsc wpisanych na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, a także uważany jest za najspokojniejszy ze wszystkich w kraju.

Co warto zobaczyć w Ipatindze?

Ipatinga to miasto położone we wschodniej części stanu Minas Gerais, w południowo - wschodniej części Brazylii. Jest dużym miastem, jego liczba ludności wynosi około 250 tysięcy. Elementy tradycji i dawnej kultury, takie jak różnorodne rzemiosło, wciąż widoczne są w otoczeniu Ipatingi.

Miasto przyciąga wieloma możliwościami spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wybierz się do parku - Parque Ipanema - zlokalizowanego przy Avenida Roberto Burle Marx. Jest w nim staw, urokliwe mostki i latarnie, dające bardzo przyjemną atmosferę. 

Inne miejsce to aqua park na świeżym powietrzu - Faisao Resort Acqua Park. Są tu fontanny wodne, zjeżdżalnie o różnej wielkości i poziomie trudności oraz baseny. Na terenie kompleksu są także stoiska gastronomiczne, możesz coś zjeść i napić się zimnych napojów, gdy najdzie Cię ochota. 

W mieście znajduje się też park naukowy, Ipatinga Science Park. Znajdziesz go przy Avenida Burle Max. Otwarty jest codziennie od ósmej do osiemnastej, oprócz niedziel, kiedy park jest całkowicie zamknięty.

Kolejne miejsce przeniesie Cię jeszcze bliżej natury. Jest to Clube Parque das Cachoeiras, znajdujący się przy Rua Itajuba 220. Płynie tu piękny wodospad, są alejki, którymi możesz spacerować w otoczeniu niesamowitej, egzotycznej zieleni.

Głodny? W Ipatindze znajdziesz wiele barów i restauracji. Wśród tych, które polecane są przez podróżnych i miejscowych, wymienić można na przykład Buoni Amici przy Avenida Castelo Branco 240, zjesz tu świetne makarony, na przykład z owocami morza. Na obiad w lokalnym stylu wybierz się natomiast do  Dona Conceicao przy Avenida Pedro Linhares Gomes 3000. Kolejna bardzo dobra restauracja, w której między innymi skosztujesz ryb, to Pecado Da Carne w centrum handlowym Vale Do Aco. Jeśli natomiast nie wyobrażasz sobie posiłku bez prawdziwego, grillowanego mięsa, Twoja wizyta w Ipatandze nie może obejść się bez zjedzenia czegoś w Horto Grill przy Avenida Castelo Branco 65.

Popularne linie latające Ipatinga Usiminas