Menu

Wyloty - Loty z Jorge Amado

Jorge Amado

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC -3
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Krótki lot

  Mamy dobrą informację dla tych, którzy martwią się tym, że lotnisko w Ilhéus obsługuje tylko loty wewnątrzkrajowe. Lot do najbliższego lotniska obsługującego loty międzynarodowe - Salwadoru - trwa tylko 50 minut.

 • Czerwony, żółty i zielony

  Kolory tworzące flagę Ilhéusu - czerwony, żółty i zielony - są także barwami widniejącymi na fladze Portugalii, której obywatele w XVI wieku przybyli na tereny dzisiejszego miasta.

 • Princesinha do Sul - Terra do Chocolate

  Miasto przez jego mieszkańców nazywane jest Księżniczką Południa i Czekoladową Ziemią. Ilhéus był bowiem pierwszym producentem tego ziarna, a do dziś stanowi jeden z najważniejszych ośrodków jego eksportu.

Co ciekawego zobaczyć w Ilhéus?

Ilhéus znajduje się w stanie Bahia, na wschodnim wybrzeżu Brazylii, nad Oceanem Atlantyckim. Jest jednym z ważniejszych centrów turystyki w tej części kraju oraz jednym z ważniejszych eksporterów ziaren kakao. Do miasta najłatwiej dostać się drogą powietrzną.

Gospodarka miasta niemal w całości opiera się na zyskach z turystyki, a wynika to z licznych plaż rozlokowanych w okolicy miasta, a także z zabudowy miasta i jego dziedzictwa kulturowego, związanego z jego portugalską historią. Plaże są wszystkim tym, co wyobrażasz sobie, myśląc o rajskiej plaży - palmy kokosowe, czysty piasek i spokojna woda. Wśród nich wymienić można plażę Do Norte, São Miguel (da Barra) czy Dos Milionário.

Najbliższe lotnisko - Aeroporto de Ilhéus - znajduje się o 3 kilometry od centrum i obsługuje połączenia do dużych, brazylijskich miast. Natomiast najbliższe lotnisko, obsługujące loty międzynarodowe, to Aeroporto Internacional de Salvador, z którego codziennie można się także dostać do Ilhéus. Alternatywnym sposobem podróży między tymi miastami jest wycieczka promem, w Ilhéus znajduje się jeden z najważniejszych portów w Bahia - Porto de Malhado.

Będąc w mieście wybierz się na lokalną farmę kakao. Dowiesz się w niej wszystkiego o uprawie tego ziarna i wytwarzaniu z niego czekolady. Przejdź się także na promenadę Calçadão Jorge Amado, gdzie możesz zrobić zakupy, a także na najważniejszą ulicę w mieście, zlokalizowaną przy katedrze - Avenida Soares Lopes. Nie lada gratką dla wielbicieli twórczości pisarza Jorge Amado może natomiast okazać się możliwość zwiedzenia jego domu.

Po odwiedzeniu najciekawszych miejsc, z pewnością zechcesz wybrać się na obiad do restauracji. Wśród nich podróżni polecają na przykład Bataclan przy Avenida Dois de Julho 77 lub Cabana da Empada przy Rodovia Ilheus-Itacare (na jej 28. kilometrze), gdzie skosztujesz lokalnej kuchni. Masz ochotę na lody? Wybierz się do Sorveteria Ponto Chic przy Praca Dom Eduardo.

Popularne linie latające Jorge Amado

Tablica lotów: Ilheus