Menu

Wyloty - Loty z Huanco David Figueroa Fernandini

David Figueroa Fernandini

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański, keczua i ajmara
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Sol (PEN)

 • Droga z Limy

  Wybierasz się do Huánuco i zastanawiasz ile zajmie Ci podróż? Spieszymy z odpowiedzią! Lot z Limy trwa około godziny, podróż autobusem zajmie Ci osiem godzin, natomiast samochodem - około sześciu.

 • Festiwale w Huanuco

  Spragniony lokalnych festiwali? W mieście odbywa się ich kilka, wśród nich wymienić można wydarzenia takie jak Festiwal Słońca w lipcu czy święto upamiętniające powstanie miasta w sierpniu.

 • Miejsce początku cywilizacji

  4 kilometry od miasta znajduje się Kotosh, miejsce, w którym zachowały się przykłady cywilizacji sprzed ponad 5 tysięcy lat, wśród nich najstarszy element kultury w Andach - wyryte w kaplicy skrzyżowane dłonie.

Co warto zobaczyć w Huánuco?

Huánuco jest miastem w północno - centralnej części Peru, jest stolicą regionu o tej samej nazwie, ma ono stosunkowo małą, jak na Amerykę Południową, liczbę mieszkańców - wynosi ona około 120 tysięcy. Miasto zostało założone w dolinie rzeki Huallaga. Klimat w tym regionie jest uznawany za jeden z najlepszych w Andach, słońce świeci tu niemal cały rok, a niebo ma intensywny, niebieski kolor.

W Huánuco swoją siedzibę mają dwie szkoły wyższe, publiczna - Universidad Nacional Hermilio Valdizán oraz prywatna - Universidad de Huánuco. Głównym źródłem utrzymania dla miasta jest rolnictwo, uprawiane są tam warzywa (bataty, fasola czy ziemniaki), a także pyszne, egzotyczne dla nas, owoce (awokado, mango czy papaja). Jeśli więc uwielbiasz te smaki i chcesz spróbować ich w miejscu, gdzie wzrastają - będzie to dla Ciebie dobry kierunek. Możesz tu dotrzeć samochodem, a także samolotem. Lotnisko znajduje się około pięciu kilometrów od miasta i obsługuje połączenia wewnątrzkrajowe. Codziennie odbywają się tam loty do stolicy kraju, Limy.

Jeśli w kręgu Twoich zainteresowań znajduje się piłka nożna, z pewnością zainteresuje Cię fakt, że w mieście mają siedzibę dwa kluby piłkarskie - Social Deportivo León de Huánuco oraz Alianza Universidad. Jest tu także stadion, Heraclio Tapia León, wybudowany w 1972 roku, mieszczący 25 tysięcy widzów. Oprócz stadionu, charakterystyczną budowlą w Huánuco jest kościół imienia świętego Sebastiana, którego elewację zdobi wyróżniająca się, niebieska cegła.

Czego warto spróbować przebywając w tym regionie? Jeśli lubisz piwo, wypróbuj jego odmianę wytwarzaną z kukurydzy - Chicha de jora, ma gorzkawy smak, odrobinę podobny do cydru. Innym popularnym napojem, po który polecamy Ci sięgnąć, jest guarapo, czyli sok wytwarzany z trzciny cukrowej. Przysmakiem są także prażone figi, podawane z masłem i suszonym mięsem. Wypróbuj też zupę z kurczaka, podawaną z orzeszkami i kolendrą -  Inchicapi.

Popularne linie latające Huanco David Figueroa Fernandini

Tablica lotów: Huanuco