Menu

Wyloty - Loty z Granada Federico García Lorca

Federico García Lorca

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Nie tylko w lecie

  Okolicę Grenady polecić można także amatorom sportów zimowych, dzięki bliskości stoków Sierra Nevady. W 1996 roku odbyły się tu nawet Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim.

 • Piosenka o Grenadzie

  O tym, jak piękna jest Grenada, świadczy fakt, że na jej cześć i z tęsknoty za nią powstała nawet piosenka „Vuelvo a granada”. Jej autorem jest Miguel Ríos, pionier rock and rolla w Hiszpanii.

 • Autobusem na stok

  Jeżeli do Grenady wybierasz się, by poszaleć na stoku, pewnie przyda Ci się informacja, że z dworca głównego autobusy do Sierra Nevady jeżdżą codziennie rano – o ósmej i dziesiątej. Nie zaśpij!

Co warto zobaczyć w Grenadzie?

Grenada to stolica hiszpańskiej prowincji o tej samej nazwie, położona jest u stóp gór Sierra Nevada,  jednocześnie niedaleko jest stąd nad morze. By opalać się na śródziemnomorskiej plaży, będziesz musiał wybrać się na godzinną przejażdżkę samochodem.  

Dzięki temu, że Grenada jest miastem uniwersyteckim, jej ulice nigdy nie zasypiają. Przyjeżdżając tu, nie będziesz mógł narzekać na nudę. Dzień warto rozpocząć tak, jak robią to okoliczni mieszkańcy - od śniadania w jednej z dziesiątek kawiarni. Godnym odwiedzenia miejscem jest Café Fútbol przy Plaza de Mariana Pineda 6. O poranku zjesz tu genialne churros, które będziesz mógł popić kawą, gorącą czekoladą lub zimnym mlekiem. Świetnych, przygotowywanych na bieżąco śniadań w formie bufetu spodziewać możesz się za to w Duran Barista przy Carrera Darro 25.

Po śniadaniu przyjdzie pora na zwiedzanie. Jeżeli przyjeżdżasz tutaj tylko na weekend, upewnij się, żeby w planie wycieczki nie zabrakło kilku godzin na spacer po mieście, podczas którego unieś głowę i spójrz w dal. Ośnieżone wzgórza Sierra Nevady wraz ze wspaniałym połączeniem arabskiej architektury i katolickich kościołów potrafią zrobić wrażenie i tworzą niepowtarzalny klimat.

Jednym z najpiękniejszych budynków w Grenadzie, który koniecznie musisz zobaczyć, jest Alhambra, czyli niezwykły mauretański zespół pałacowy pochodzący z trzynastego wieku. Wewnątrz zobaczysz niesamowite mozaiki, na zewnątrz natomiast piękne ogrody z maleńkimi fontannami na każdym kroku. Na zwiedzanie przeznacz przynajmniej trzy godziny. Zanim jednak się tu wybierzesz, koniecznie kup bilet przez internet i to z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ na każdy dzień przeznaczona jest konkretna pula wejściówek.

Jak najlepiej zakończyć dzień? Każdy oczywiście zdecyduje sam, my jednak polecamy wspaniały relaks w arabskich łaźniach Aljibe De San Miguel znajdujących się przy San Anton 72. Nie jest to co prawda tania przyjemność, doświadczenie z pewnością jednak warte jest każdych pieniędzy. Będziesz mógł zażyć tu kąpieli w wodach o różnej temperaturze, masażu, a wszystko to przy wspaniałej aromaterapii, którą zapewniają rozlokowane w każdym zakątku olejki eteryczne.

Popularne linie latające Granada Federico García Lorca