Menu

Wyloty - Loty z Dalaman Airport

Dalaman Airport

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: turecki
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Lira turecka (TRY)

 • Późne zakupy

  Jesteś w okolicy tylko kilka dni i chcesz spędzić jak najwięcej czasu na plaży, ale także przywieźć najbliższym prezent z podróży? Nic straconego, w Dalaman sklepy i stragany czynne są do późna!

 • Rajskie miejsce

  Masz ochotę na wypoczynek w prawdziwie rajskim miejscu? Wybierz się do rezerwatu - Błękitnej Laguny. Trzeba zapłacić za wstęp, jednak biały piasek i pływanie w niebywale spokojnej wodzie są tego warte.

 • Czerp od mieszkańców

  Będąc w Dalaman, rozglądaj się za miejscami, w których spotykają się mieszkańcy. To tam będziesz mógł obserwować, jak kobiety tkają czy robią na drutach. Dowiesz się także jak korzystać z leczniczych ziół.

Co warto zobaczyć w Dalaman?

Dalaman jest małym miasteczkiem, położonym w dystrykcie o tej samej nazwie, w prowincji Muğla, w południowo - zachodniej części Turcji. Stało się powszechnie rozpoznawalne, gdy pod koniec lat osiemdziesiątych tutejsze lotnisko zaczęło obsługiwać wiele linii lotniczych. Dziś w Dalamanie lądują samoloty z ponad stu miejsc na świecie, a lotnisko obsługuje ponad cztery miliony pasażerów rocznie. Większość z tych osób, od razu po wylądowaniu, kieruje się do większych miejscowości. Warto jednak w Dalaman i jego okolicy spędzić chociaż jeden dzień.

Riwiera Egejska, w której położony jest Dalaman, jest wyjątkowo malownicza. Zawdzięcza to lokalizacji między górami, a wodą. Samo miasteczko jest przyjemne, charakterystyczne dla obszaru śródziemnomorskiego. Wybierz się na wycieczkę wzdłuż okolicznego wybrzeża, piękne, nadmorskie widoki, z których słynie Riwiera, z pewnością są warte obejrzenia. Linia brzegowa jest nieregularna, przez co bardzo ciekawa. Tworzy liczne, spokojne laguny i małe zatoki.

Wybierz się na którąś plażę, na przykład Sarigerme, o szerokim i piaszczystym brzegu, by spędzić na niej dzień. Znajduje się ona o 15 minut drogi samochodem od miasta. Po dniu odpoczynku na słońcu, będziesz mógł wybrać się na obiad lub kolację do którejś z okolicznych knajpek.

Okolica Dalaman jest wprost wymarzona dla amatorów sportów wodnych. Oferowane są tu rejsy na pobliskie wyspy, a także pływanie i nurkowanie, by zgłębiać dna morza. Jeśli jeszcze nie próbowałeś nurkowania, a zawsze chciałeś się nauczyć - także znajdziesz tu coś dla siebie, rozejrzyj się za klubami, oferującymi naukę tego sportu. Możesz także wybrać lot paralotnią, oferowany na zboczach pobliskich gór i podziwiać okolicę z lotu ptaka!

Gdzie wybrać się, aby coś zjeść? Na turecką kolację zajrzyj do restauracji Akkaya Garden, zlokalizowanej przy Akkaya Mevki. To przyjemne, klimatyczne miejsce, w którym atmosfera sprawi, że posiłek będzie Ci smakował jeszcze bardziej. Inne miejsce ze smacznym jedzeniem to Shef Brasserie przy Ege Mah. Alp Sokak 3/B, w którym serwowana jest kuchnia śródziemnomorska.

Popularne linie latające Dalaman Airport