Menu

Wyloty - Loty z Cordoba Pajas Blancas

Pajas Blancas

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -3
  Waluta: Peso argentyńskie (ARS)

 • Kulturalne miasto

  Córdoba jest ulubionym miastem artystów - pisarzy, muzyków czy aktorów teatralnych. Właściwie przez cały rok w mieście organizowane są różne festiwale, przeglądy i spektakle.

 • Zwiedzaj na rowerze

  Parki narodowe to miejsce dobre nie tylko na spacer. W pobliżu każdego z nich znajdziesz wypożyczalnie rowerów. Możesz pokonać wybraną trasę i oddać rower w innym miejscu.

 • Na sportowo

  Okolice Córdoby sprzyjają uprawianiu sportów. Popularne są tu szczególnie wspinaczka i rafting. Jeśli to dla Ciebie zbyt duża dawka adrenaliny, organizowane są również konne wyprawy z wodospadami na trasie.

Co warto zobaczyć w Cordobie?

U podnóża gór Sierra de Córdoba leży drugie pod względem wielkości miasto w Argentynie. Założył je w drugiej połowie XVI wieku Jerónimo Luis de Cabrera. Nazwę otrzymało na cześć hiszpańskiego miasta. Znajduje się tu najstarszy w Ameryce Południowej uniwersytet, otwarty przez jezuitów w 1613 roku.

Najciekawsze zabytki znajdują się w dzielnicy Manzana Jesuítica, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Są tu XVII-wieczne budynki uniwersyteckie, kościół Towarzystwa Jezusowego oraz estancias - jezuickie gospodarstwa rolne.  Na spacer koniecznie wybierz się na Calle Obispo Trejos, która znajduje się na południe od głównego placu - Plaza de San Martin. Obispo ciągnie się wzdłuż kolonialnych kamienic i pięknych budynków z czasów hiszpańskiego panowania. Perełką jest Inglesia de la Compania de Jesus z 1645 roku.

Masz ochotę na spacer wśród zieleni albo na wielogodzinną wędrówkę? Wybierz się do któregoś z parków narodowych. W Lihué Calel jest sporo stanowisk archeologicznych, natomiast położony w górach Quebrada del Condorito powstał, by chronić kondory, które potrzebują sporo naturalnej przestrzeni. Z kolei w rezerwacie Cerro Colorado czeka Cię spacer po jaskiniach pełnych malowideł naskalnych wykonanych przez ludy zamieszkujące te tereny.

Po pamiątki z Córdoby wybierz się na Paseo de las Artes, który znajduje się pomiędzy ulicami Belgrano i Canada. Na straganach kupisz rękodzieło - biżuterię, torebki, obrazy czy ręcznie malowane lampiony oraz lokalne przekąski i alkohole. Handel trwa do późnego wieczora. Na centralnym placu pasażu, dosłownie pomiędzy straganami, odbywają się potańcówki.

Tutejsza kuchnia urzeka szczególnie wielbicieli mięsa. Najlepsze steki z argentyńskiej wołowiny dostaniesz w Sibaris przy Calle Buenos Aires oraz w Alcorta Carnes y Vino przy Figueroa Alcorta. W drugiej restauracji wybór lokalnych win jest zaskakujący nawet dla smakoszy. Wolisz domową atmosferę? Zajrzyj do Viejo Lobo przy Avenida 24 de Septiembre, gdzie daniem popisowym jest jajko na szynce z frytkami i zielonym groszkiem.

Popularne linie latające Cordoba Pajas Blancas