Menu

Wyloty - Loty z Calvi Sainte-Catherine

Sainte-Catherine

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: francuski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Festiwale

  Calvi znane jest z licznych festiwali organizowanych co roku. Najpopularniejsze to czerwcowy Calvi on the rocks, gdy króluje muzyka rockowa oraz październikowy festiwal wiatru - Festivent.

 • Legia Cudzoziemska

  W cytadeli znajdują się koszary Legii Cudzoziemskiej. Regularne ćwiczenia 2. pułku powietrzno-desantowego, polegające na skakaniu żołnierzy z helikopterów i samolotów, to nie lada atrakcja turystyczna.

 • Wyjątkowa przyroda

  Park Narodowy Scandola to królestwo ptaków - albatrosów, kormoranów, orłów morskich. Żyją wśród tutejszych nadmorskich skał, latają nad przezroczystą wodą pełną maleńkich wysepek.

Co warto zobaczyć w Calvi?

Przepiękne portowe miasteczko na francuskiej Korsyce, gdzie pierwsze ślady cywilizacji datuje się na 550 rok p.n.e. Znaleziska wskazują na to, że początkowo osiedlili się tam Grecy, następnie wyspę przejęli Rzymianie, potem Wandale i Arabowie, w XI wieku była pod zwierzchnictwem papieża, a od połowy XVI należała do Francji.

Górująca nad miastem cytadela to świetny punkt widokowy na całą okolicę. Dojdziesz tu malowniczymi, brukowanymi uliczkami. Po drodze warto zatrzymać się przy domu, w którym urodził się Krzysztof Kolumb. W samej cytadeli organizowane są wystawy artystyczne.

Przepiękny widok na zatokę Calvi i dolinę Reginu rozpościera się z kaplicy Notre Dame de la Serra, małego kościoła na szczycie cypla. Pierwsza świątynia została zniszczona w 1740 roku, podczas oblężenia wyspy. Obecna kaplica została wybudowana na początku XIX wieku. Można się tu dostać spacerem od Calvi, to ok. 3,5 km malowniczej trasy wzdłuż klifu. Legenda głosi, że zakochani, którzy odwiedzą wspólnie kaplicę, zostaną ze sobą na zawsze.   

Jeśli lubisz aktywny wypoczynek, w Calvi nie będziesz narzekać na nudę. W pobliżu plaż znajduje się wiele wypożyczalni sprzętu do windsurfingu, nart wodnych i nurkowania. Jeśli nie masz doświadczenia, nic nie szkodzi - bez problemu znajdziesz tu instruktora, który wprowadzi cię w świat wodnych sportów. A może wolisz połączyć ruch z podziwianiem przyrody? Z Calvi organizowane są wycieczki górskie. Do wyboru - piesze, rowerowe, a nawet konne. To nie wszystko. Doskonałe warunki naturalne powodują, że miejsce to świetnie nadaje się na kajakowe spływy oraz latanie na paralotni. Alpiniści z kolei zachwalają wspinaczkę po tutejszych skałach.

Doskonałej kuchni rodem z Korsyki skosztujesz w restauracji Casa Maio. Szczególnie polecamy Camembert pieczony w piecu opalanym drewnem, żeberka z sosem z tutejszego sera oraz korsykański miód. 

Popularne linie latające Calvi Sainte-Catherine