Menu

Wyloty - Loty z Cali Alfonso Bonilla Aragon

Alfonso Bonilla Aragon

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Peso kolumbijskie (COP)

 • Ku czci świętego Jakuba

  Pełna nazwa miasta - Santiago de Cali - jest hołdem dla świętego Jakuba, którego imię w języku hiszpańskim brzmi Santiago el Mayor. Jego wspomnienie obchodzone jest 25 lipca, w dniu założenia miasta.

 • Taksówki - tylko oficjalne

  Podczas zamawiania taksówki, wybierz taką, która jest zrzeszona w oficjalnej organizacji, będziesz miał wtedy pewność, że Twoje zamówienie zostało zarejestrowane. Zwróć także uwagę, czy taksówkarz uruchomił licznik.

 • Juanchito Salsa - roztańczona dzielnica

  Twoja wizyta w Cali nie może obejść się bez wycieczki do Juanchito Salsa. To tu znajdują się najbardziej popularne miejsca, w których nauczysz się salsy, a także wiele barów i klubów z innymi rodzajami muzyki.

Co ciekawego zobaczyć w Cali?

Cali - właściwie Santiago de Cali - jest stolicą kolumbijskiego departamentu Valle del Cauca, a także najludniejszym miastem w południowo - zachodniej części kraju oraz najszybciej rozwijającym się ośrodkiem w dziedzinie ekonomii na tym obszarze. Po zachodniej stronie miasta znajdują się góry - Farallones de Cali, natomiast po jego wschodniej stronie płynie rzeka Cauca. Temperatura przez większość roku wynosi tu około dwudziestu pięciu - trzydziestu stopni.

Najbliższe lotnisko znajduje się niecałe 20 kilometrów od miasta. Port lotniczy Alfonso Bonilla Aragón obsługuje połączenia międzynarodowe i jest trzecim lotniskiem w kraju pod względem liczby obsługiwanych pasażerów. Z Cali najłatwiej dostaniesz się na nie autostradą, modernizowaną w ostatnich latach, by ułatwić dostęp do miasta. Podróż możesz odbyć taksówką lub autobusem.

Wśród miejsc, które musisz zobaczyć w Cali, na pewno wymienić trzeba kościół Iglesia la Ermita. Ta piękna świątynia zlokalizowana jest przy parku Los Poetas, a robi wrażenie tym większe, że znajduje się w otoczeniu prostych, nowoczesnych budynków. Koniecznie przekonaj się osobiście, wygląda jak z bajki.

Głodny? Miasto zaoferuje Ci duży wybór lokalnych przysmaków. Wśród nich wypróbuj na przykład pandebono - kolumbijski serowy chleb lub buñuelos - małe pączki, najczęściej nadziane białym serem. Jeśli będziesz spragniony, rozejrzyj się za guarapo - orzeźwiającym napojem, którego głównym składnikiem jest sok z trzciny cukrowej, do którego często dodawana jest odrobina soku z cytryny i lód. Popularną przekąską są także porzeczki, sprzedawane w torebkach, często posypywane solą.

Jeśli jesteś zainteresowany, które restauracje polecają podróżni - spieszymy z odpowiedzią. Jednym z najbardziej popularnych miejsc jest Platillos Voladores przy Av. 3 Norte 7-19, gdzie spróbujesz kolumbijskiej kuchni. Inna godna polecenia restauracja to Lenos & Carbon, którą znajdziesz w Centro Comercial Chipichape, a która oferuje kuchnię południowoamerykańską, dania z grilla czy steki.

Popularne linie latające Cali Alfonso Bonilla Aragon