Menu

Wyloty - Loty z Carajas Airport

Carajas Airport

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC -3
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Pokonywanie odległości

  Wybierając się do Pary musisz pamiętać, żeby zawsze brać pod uwagę opóźnienia w przemieszczaniu się między miastami drogą lądową. Czas przejazdu może się bowiem wydłużać, głównie podczas pory deszczowej.

 • Mały dopływ wielkiej rzeki

  Nazwa miasta pochodzi od rzeki, przy której zostało ono założone. Parauapebas w języku Tupi oznacza mały dopływ wielkiej rzeki, druga część nazwy to oczywiście odniesienie do Amazonki.

 • Głośne miasto

  Będąc tu, możesz być zaskoczony, z jak wielu miejsc będą wydawane różnorodne dźwięki. Są tu gęsto ustawione megafony, z których przez cały dzień puszczane są audycje radiowe.

Co warto zobaczyć w Parauapebas?

Parauapebas to miasto położone w stanie Pará, w północnej części Brazylii. Przez stan płynie Amazonka, najdłuższa rzeka na świecie, z największym dorzeczem i o największym średnim przepływie. Inny symbol okolicy? Oczywiście las amazoński, który jest częścią Amazonii, największego, a także najbardziej zróżnicowanego gatunkowo obszaru zielonego na planecie. Stanowi połowę światowego obszaru lasów deszczowych. W regionie, aż do lat osiemdziesiątych, nie działo się właściwie nic. Przełomem dla Parauapebas okazało się uruchomienie w sąsiedniej Serra dos Carajás największej na świecie kopalni rudy żelaza.

Atrakcje, które tu znajdziesz, związane są przede wszystkim z, niezwykle bujną na tym terenie, przyrodą. W najbliższej okolicy Parauapebas znajdują się dwa parki narodowe - Floresta Nacional do Tapirapéaquiri oraz Floresta Nacional do Itacaiuna oraz rezerwat Reserva Biológica do Tapirapé. W samym mieście natomiast możesz wybrać się do miejscowego zoo - Parque Zoobotanico Vale, które znajduje się przy Estrada Raimundo Mascarenhas. Zobaczysz tu wiele zwierząt, których nie spotkasz w innych miejscach. Uważaj na zaczepne małpki!

Gdzie wybrać się na obiad będąc w Parauapebas? Według rekomendacji podróżnych i miejscowych, polecić można przynajmniej trzy miejsca. Pierwsza restauracja to Dom Mendonca, znajdziesz ją przy Rua 10, Uniao. Serwowane są tu dania zarówno kuchni brazylijskiej, jak i japońskiej. W menu spodziewać się możesz mnóstwa owoców morza, a także dań opartych głównie na ryżu. Kolejne miejsce warte odwiedzenia to Becco Arte e Bistrô przy Rua 9 254. Tu również znajdziesz potrawy kuchni brazylijskiej, choć nie tylko, są też dania francuskie czy hiszpańskie, a wszystkie podawane we współczesnej odsłonie. Jeśli nie zależy Ci na wyjątkowo ekskluzywnych wnętrzach, ale za to lubisz zjeść dobrze przyrządzone mięso, wybierz się do baru Galego. Zlokalizowany jest przy Rua 14, 241, zajrzyj do niego, by skosztować dobrego steka!

Popularne linie latające Carajas Airport

Tablica lotów: Parauapebas