Menu

Wyloty - Loty z Cabo Frio Airport

Cabo Frio Airport

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-3 (lato), UTC-2 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Drink pod palmą

  Caipirinha to tradycyjny brazylijski drink, który przygotowuje się z alkoholu o nazwie cachaça, cukru trzcinowego i limonki. Będąc na plaży rozejrzyj się za sprzedawca i koniecznie spróbuj!

 • Prądy morskie

  Najlepsze warunki do nurkowania panują w Cabo Frio w kwietniu, ale wody oceanu sprzyjają im cały rok. Spotykają się tu bowiem prądy morskie: ciepły północny z zimnym południowym.

 • Przyjemny trekking

  W pobliżu Cabo Frio znajduje się wiele niezwykle atrakcyjnych wysp. Miłośnikom pieszych wędrówek polecamy, aby wybrać się szlakiem turystycznym np. na Ilha do Japonês.

Co warto zobaczyć w Cabo Frio?

Cabo Frio to miasto w stanie Rio de Janeiro. Położone między wydmami, lagunami i wodami Oceanu Atlantyckiego jest miejscem uwielbianym przez turystów. Przyciąga szczególnie tych, którzy kochają szum fal, miękki piasek pod stopami i delikatny powiew morskiej bryzy. Miejskie plaże są też rajem dla miłośników sportów wodnych i nurkowania.

W 1615 roku Portugalczycy przejęli obszar skolonizowany przez Francuzów i założyli osadę Cabo Frio. To właśnie po tym wydarzeniu miejscowość zaczęła rozkwitać i rozbudowywać się. Współcześnie na Praia do Forte znajduje się nadal fort św. Mateusza (Forte de São Mateus do Cabo Frio) z XVII wieku, w którym armaty używane w bitwach wciąż zwrócone są w stronę morza. W Passagem, czyli najstarszej części miasta, znajdują się kolonialne budynki, kościół św. Benedykta (Igreja de São Benedito) zbudowany w 1701 roku, w którym  odbywały się msze dla niewolników oraz kaplica Matki Bożej z Guia (Capela Nossa Senhora da Guia) wzniesiona w 1740 roku przez franciszkanów. 

Cabo Frio słynie głównie z rajskich plaż. Najbardziej popularne są Praia das Dunas i Praia do Forte. Woda jest tam chłodna, ale krystalicznie czysta z widocznością od 8 do 20 metrów w głąb, a na plażach czeka na nas drobny biały piasek. Cudowne wybrzeże jest nieco zatłoczone w sezonie, zwłaszcza w grudniu i w okresie karnawału, ale najlepiej zawitać tu właśnie wtedy. Dlaczego? Jest wtedy najlepsza pogoda, a w styczniu organizowane są Cabofolia, w czasie których odbywa się wiele imprez plenerowych. By uniknąć tłumu, można wybrać się na odległą o 15 minut jazdy plażę Praia do Peró. To dobre miejsce zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, ponieważ woda jest tam spokojniejsza. 

Co zjeść podczas wizyty w Cabo Frio? Region ten słynie z bogactwa ryb morskich oraz owoców morza, które jada się zazwyczaj grillowane. Typową przekąską jest np. bolinho de bacalhau, czyli smażone w głębokim tłuszcz kulki z suszonego i solonego dorsza. Nie brakuje tutaj także dań mięsnych, np. churrasco misto, czyli talerza z kawałkami grillowanych mięs oraz kiełbasy. Polecamy Restaurante Galapagos, Delirio’s Restaurante oraz Restaurante Cimalha o Paladar Dos Melhores Momentos.

Popularne linie latające Cabo Frio Airport